Mezunlarımız

 

POYRAZ ALİ SOYUGÜZEL (9 AYLIK)
KEŞKE DAHA ÖNCE EĞİTİM ALSAYDIK…


Benim oğlum 13 aylık şuan. Biz bu eğitime başladığımızda 9 aylıktı. şuan diyorum ki neden 9 günlükken almamışım. Poyraz Ali'yi ben ayakta sallamaya, emerek uyumaya bağımlı hale getirdim. Ve zaman geçtikçe iyice dayanılmaz hale gelmeye başladı. Şöyle söyleyeyim deliksiz 4 saat uyuduğumda (nadir olarak) oo baya uyudum diye seviniyordum. Poyraz'ın bir uyku düzeni yoktu. ne zaman huysuzlanırsa yatırıyordum ne zaman isterse de uyanıyordu. Gece uykusuna da genellikle ne kadar geç yatarsa o kadar iyidir mantığıyla benim yatmama yakın bir zamana denk getiriyordum. çünkü ilk yattığı zaman uzun süre uyuyordu yani maksimum 4 saat sonra saat başı uyanmaya başlıyordu. Sabah perişan uykusuz ben olarak kalkıyordum. Hal böle olunca ne bebeğime ne eşime ne kendime verimli olamıyordum. Neler denedim. Acaba aç mı, sütüm mü yetmiyor yok şöyle yedireyim yatırıyım yok rahatlatıcı müzik dinletip yatırıyım. Yok olmuyordu yine saat başı uyanmalar, huysuzluklar. Bu duruma biri son vermeliydi ve durumu Sinem Hanım el koydu. Öncelikle gerçekten kararlı olunması lazım. Sadece biraz sabır ki bu süreçte Sinem Hanımın desteği çok yardımcı oldu. Üstümdeki gerginliği atmama. ilk geceden sonra her şey düzene girmişti bile ama o ilk gece evet itiraf edeyim zordu. Karşınızda bir bebek var ağlayan üstüne üstlük sizin bebeğiniz dayanılması gerçekten zordu, ben de ağladım zaten. Şuan bile içim parçalandı ama şunu biliyordum ikimiz için de her şey çok daha iyi olcaktı. Zaten sanki Poyraz bu eğitimi bekliyormuş gibi çok çabuk hayatımız düzene girdi. yemesi bile düzeldi. Ne zaman yemek ne zaman uyku biliyorum. Bebeğimin neyi neden yaptığını artık daha iyi anlıyorum. Şuan hiç bir problemimiz yok. Poyrazla her yerde uyuyabiliyoruz dışarda , başka birinin evinde hiç sıkıntı değil. Benim için önemli noktalardan biri de şuydu; dışarı çıktığımızda poyraz uyuyan bir bebekti zaten o yönde sıkıntım yoktu ama sonrası fena. Uykusu açılan bir bebek ve gözlerinden uyku akan bir anne ama şuan eve geldiğimizde yatağına yatırdığım anda devam ediyor. Süper uyansa bile problem değil çünkü kendi kendine uykuya dalmasını biliyor benim oğlum, şuan o kadar huzurluyuz ki uykusunu aldığı için mutlu bir bebek, uykusunu aldığı için mutlu bir anne, bizim güler yüzümüzle mutlu olan bir baba:) bu süreçte sabırlı ve tatlı dilli olduğunuz için ayrıca çok teşekkür ederim Sinem Hanım.

EVGİLERLE FATMA SOYUGÜZEL, BURSA

ELİF NAZ SAY (7,5 AYLIK)
HAYALDİ GERÇEK OLDU


Bende kızımın mezun yazısını yazdığıma hala inanamıyorum. Sinem hanıma acaba uyumayan bebekleri uyutabilmenin bir yolu var mıdır? diye umutsuzca internette gezinirken rastladım. Hemen tüm mezun yazılarını heyecan ve şaşkınlıkla okuyarak, kendisini sosyal medya hesaplarından takip etmeye başladım. Her yeni mezun yazısı bana umut oluyordu. Kızım Elifnaz doğduğu günden beri uyumayan, uyku düzeni olmayan bir bebekti yeni doğan zamanlarında bile uyuduğunu hatırlamıyorum. Aslında sinem hanıma ilk rastladığımda bizde uyku eğitimi vermeliyiz demiş, her anne gibi gaz dönemi geçsin uyur, katı gıdaya geçsin uyur, büyüsün uyur diye hep umutla aylarca bekledim. Uyku problemimiz hiç bitmeyerek her geçen gün daha da kötüye gitti. Elifnaz, gündüzleri sadece memede uyurdu ki şimdi anlıyorum o uyumak değilmiş, akşamları ise saatlerce uykuya dalabilmesi için emzirirdim en iyi ihtimal 1 saat olurdu. Tabi sabaha kadar deliksiz uyku nerde sık sık uyanırdı. Her günümüz bu şekilde geçerek artık dayanılmaz bir hal almıştı, en çokta etraftan bu çocuğu sen alıştırdın memede uyutmaya, demek ki Elifnaz uyumayı sevmeyen bir bebek, sende sürekli çocuğu uyutmaya çalışıyorsun laflarını duymak iyice sinirlerimi bozmaya başlamıştı. Sonuçta ortada mutsuz anne, mutsuz bebek vardı. Eşimi ve ailemi nihayet kızım 8,5 aylık olduğunda ikna ederek Sinem hanıma mail attım kendisi hemen dönüş yaptı ve telefon görüşmelerimiz sonunda nasıl bir yol izleyeceğimizi anlattı, yolladığı formları doldurarak bir planlama yaptık. Her anne gibi bir yanım bu eğitimi çok isterken, bir yanım ise yanlış bir şey yapmaktan çok tedirgindi. Ama çıktığımız bu yolun onun iyiliği için olduğunu aklıma getirerek kendimi ve eşimi rahatlatmaya çalıştım, çünkü eğitim Elifnaz’ın uyuması için tek çareydi ya mezun olup uyuyacaktık ya da artık uykusuz gündüz ve gecelere kader deyip katlanacaktık. Sonunda büyük gün geldi iyi uyuduğu gündüzün akşamı başladık eğitime, Sinem hanım sağ olsun her şeyin güzel olacağını sadece sabırlı olmamız gerektiğini hep yineledi. İlk gün zordu, bizim içinde bebeğim için de ağladı, Sinem hanımın dediği gibi alışkanlığından vazgeçip yeni bir düzenle karşılaştığı için tepki verecekti bunu bekliyorduk ve sabrettik. O gece ve diğer geceler şükürler olsun artık sabaha kadar uyuyan bir kızımız var. Biz bu eğitim sürecinde kararlı ve sabırlı davranarak Sinem hanımında desteğiyle akşamları erken yatan, gece boyu uyuyan, gündüzleri de ayına uygun sürelerde uyuyan mutlu, huzurlu bir bebeğe kavuşmuş olduk. En önemlisi de bebeğimin mutlu olması mutlu diyorum, çünkü kızım bu uykulara kavuşmadan önce mızmız huzursuz, huysuz bir bebekti. Son olarak diyebileceğim uyuyan bebek hayal değilmiş, ailecek çok doğru bir karar verdiğimizi her geçen gün daha iyi anlıyor ve Sinem hanıma sonsuz teşekkür ediyoruz.

Şeyma,ANKARA

BATU YURDAKUL (7,5 AYLIK)

Bebeğimi 41. haftada sezeryanla doğurdum. İlk günün ardından meme reddi yaşayan, loğusalığı sonuna kadar yaşayan bir anneyim. Çabalarım sonucu ve bir emzirme danışmanından aldığım destekle oğlum 50. gün emmeye başladı. Emzirebilmenin mutluluğu ile akşamları her acıktığını düşündüğüm anda besleyip hafif sallayarak uyutuyordum. Büyüdükçe hafif sallamalar kucakta uzun sallanmalara, 40 dakika boyunca koridorda tur atmalara, başını döndürürcesine hoplatmalara kadar gitti. Ayakta kesinlikle sallamam diyen eşim en son ayakta nasıl sallanıyordu demeye başladı J tabii uykusuzluktan tartışmalar da kendini gösteriyordu. Ben az önce emzirdim sen salla, ben az önce gezdirdim sıra sende vb.. 8. ayda artık yarım saatte bir kalkan ve başta memeyi reddeden çocuk meme olmadan uykuya geçemez olunca uyku eğitimi almaya karar verdik ve Sinem hanıma ulaştık.

Ağlamalara hazırlıklıydım ya da ben öyle sanıyordum. Kolay olmadı ama eğitimi bir an olsun bile bırakmayı düşünmedik. (Sonunda ışık var, mutluluk var sen de diren anne) Eğitime başladığımız ilk gün çok tepki verdi bebeğim, ilk hafta 20 – 30 dakika içerisinde uyumaya başladı. İkinci hafta daha fazla tepki verdi ve ağlamalar arttı. Sinem hanım artık Batu sizi odada istemiyor çıkın lütfen dedi ve emzirip iyi geceler dileyip çıktık.. Evet direnmedi, yatakta döndü, uyku arkadaşı ile oynadı ve uyudu.. Meğer bebeğim artık size ihtiyacım yok diyormuş. Şu an kendi kendine uyumasını bilen ve uyandığında gülücükler saçan bir oğlumuz var. Mezun olduk ama ben takibi hiç bırakmadım hala her canlı yayını izlemeye çalışıyorum, belki bir şey daha öğrenirim diye

Oya Yurdakul, İSTANBUL

BADE-BERRAK AKIN (14 AYLIK)
İKİZLER İLE UYKU ☺


İkiz bebeklerimi kendim büyütmeye başkoymuştum . Ne de olsa önümde ikiz kardeşlerimi ve beni tek başına büyüten annem gibi bir örnek vardı...önceleri doktorumuzun önerisi üzerine 4-5 aylıkken uyku eğitimi vermeye çalıştım gerek internetten gerek kulaktan dolma bilgilerle denedim. Berrak da başarılı olmuşken Bade’nin beni zorlamadı üzerine "Bade de meme emerken uyusa be olur" diyerek kaçamak hareketlerle uyku eğitimi dönemimizi kapatmıştık. Zaten annemin zamanında ikiz kız kardeşlerimi çok ağlatarak bu eğitimi vermesinden ötürü bir parça da sisteme tepkiliydim. Halbuki sonraları , o zamanlar annemin bu eğitimi tek başına hiçbir bilgisi olmadan yapışına da hayran olmadım değil...İlk başlarda sakin ve hareketsiz uyuyan kuzucuklar bir süre sonra hareketli ve gece uyananır kuzucuklara bıraktı...eşimle her gün bir şey denemeye başladık. Sürekli yatağa eğilip kalkmaktan ciddi bel ağrısı çekiyordum. Sonra sallamadan uyuyamaz oldular. Sallama da bel ve bacak ağrılarımı tetikliyor birde üzerine uykusuzluk beni inanılmaz sinirli bir hale sokuyordu. 1 yaş civarı hareket yetenekleri hızla değişen minik yavrularımı uyutmak için sallamak yetmiyor sallamak için ayağımdan kaçıp gitmesini engellemem gerekiyordu .eşimle evin içinde yapmadığımız oda yer yatağı kalmamıştı...en son kendi yatak odamız bile değil misafir odasına kurduğumuz bir yer yatağında 4 kişi yatıyorduk. Bebekler sürekli hareket ediyor , kafalarını çarpıyor istediklerinde yataktan emekleyip yürüyüp gidiyorlardı....bazen uyutmak 1 saatimi alırken , toplam uyudukları süre 45dakikayı geçmiyordu....elle tutulur tek şey bebeklerin en geç 20:30 da uyumaya alışkın olması idi...1 yaş sonrası o durum da 22:00 23:00 lere kadar ilerlemişti. Şimdi ki halimi düşününce o zamanlar ki halimi acıyarak anımsıyorum.. doktorumuz ile durumu değerlendirirken biberon u acilen bırakmamızı istedi ve durum devam ederse hepimizin ruhsal ve fiziksel sağlığı için uyku danışmanıyla çalışmamızı rica etti...ve Sinem hanımı telefonunu verdi bizlere. Sinem hanımı ararken bir an bile başarısız olacağımızı düşünmedim. Sadece yorgun vücudumun ve psikolojimin buna dayanıp dayanmayacağını test ettim...eşimle görüştüm sinem hanımın bize attığı maili ona da okuttum ...ona kurallarımızın katı olduğunu ama sonucun bizim için mucizevi olabileceğini anlattım. O da bu süreç de bana destek verdi. Bizim için bu süreç bir bilgisayar oyunuydu ilerlediğimizi hissettiğimde çok daha keyifli olmaya başlamıştı. Sinem hanım her an destekçimizdi. Biz beraber bir süreç geçirmiyorduk bence bize bundan sonraki süreç de yapacaklarımızı öğretiyordu . 21 gün sonunda mezun olduk. Artık Bade ve Berrak ı yataklarına koyup çıkıyordum ...çocuklarım gece kesintisiz 12 saat gündüz ise 2 adet 1-1,5 saatlik uyku uyuyorlardı. Daha eğitim bitmeden iştahlarındaki artış dikkatimi çekmişti. Dışarıya olan ilgileri artmıştı, gelişimleri harikaydı. Çocuklarımla kaliteli vakit geçiriyordum. Bende tekrar uyumayı öğreniyordum resmen...bir süre sonra rüya bile görmeye başladım. Eşimle sanki çocuğumuz yokken ki gibi vakit geçiriyorduk. Akşam 18:30 dan sonrası bize aitti artık. Bir süre sonra fazla uyumalarından dolayı onları özlemeye başlamıştık. "sabah olsa da uyansalar "diyorduk. Mezun olduğumuzda kafamda sorular vardı bunları sinem hanınla ile de paylaştım...Ananemizde nasıl kalacaktık? Tatil de ne olacaktı gibi? Hepsi yine bize verdiği bilgiler doğrultusunda olmadı gerektiği gibi sonuçlandı... eşimle hergün bebeklerimiz ve kendimiz için ne kadar iyi birşey yaptığımızı düşünüp mutlu oluyoruz . Arada bir de sinem hanıma güzel uyuyan bebek mesajları gönderiyoruz hala bloglarını takip ediyoruz. Bizim gibi ailelere şiddetle tavsiye ediyoruz 😍🙏🏻

Başak, Antalya

Mina ARSLAN (5 aylık)
UYUTMAK VE UYUMAK ÇOK GÜZEL… SONSUZ TEŞEKKÜRLER…


Mina 3,5 aylıktı Sinem Hanım’ a çaresizce mail attığımda.. Hemen cevap verdiğini gördüğümde çok heyecanlanmıştım ve mailin içeriğini gördüğümde güven hissi işte o noktada başladı. Sinem Hanım Bana eğitime başlamak için Mina’ nın 5 aylık olmasını beklememiz gerektiğini söyledi.. Kendi kendime dedim ki, tek amacı maddi kazanç olan birisi olsaydı bu şekilde davranmaz, danışmanlık isteyen kişiye eğitimi verir ve siz doğru uygulayamadınız der, sözleşme doğrultusunda çıkardı işin içinden J Çok hoşuma gitmişti doğru zamanda doğru uygulama önemli dediğinde.. Mina 5 aylık olur olmaz yine ulaştım Sinem Hanım’ a. Sürecimizin başlaması için Mina’ nın güzel gündüz uykusu alması gerekiyordu ve bu sebeple ancak 1 hafta sonra başlayabildik.. eğitime başlayamadığımız bu süre içinde bile irtibatı hiç koparmadık ve hep destek tam destekti Sinem Hanım.. Bu kadar yoğunlukta seminerler, tv programları, makale yazıları, internetten canlı yayınlar yani dolu dolu gününü geçiren biri hem çocuğuna hem işine hem diğer danışanlarına ve bana nasıl vakit ayıracaktı? üstelik sadece telefonla bu eğitimi nasıl başaracaktık gibi sorular kafamda çok dolandı ama inanın mucize gibi gözükse de Sinem Hanım gerçek bir planıma uzmanı O yumuşacık rahatlatıcı sesiyle herkese her zaman yetişiyor.. belki en yakın arkadaşınız bile bir sorununuz olduğunu yazdığınızda Sinem Hanım kadar kısa sürede mesajınızı görüp cevaplayamaz. Evet tabi ki mesleği bu diye düşünülebiliir ama ben daha fazlasından bahsetmeye çalışıyorum.. Sinem Hanım bunları iş olarak görüp yapmıyor gerçekten kalpten yardım etmek istiyor ve doğru bilgi ve tecrübeleriyle %100 başarıya ulaşıyor.. 2 Hafta geçtiğinde diğer tüm annelerin melekleri gibi bizim Mina’mız da gece 1 de sallanarak yada kucağımda uyuma alışkanlığını bırakmış odasında mışıl mışıl uyuma mucizesine kavuşmuştu.. İlk zamanlarda düzen oturtmaya çalıştığımızda gece çok geç saate bile yardımını esirgemedi.. Sinem Hanım zaten yaptığı canlı yayınlarda ve seminerlerde hiç para kaygısı taşımadan danışmanlık alırsanız bu bilgileri paylaşırım derdine girmeden bu 2 haftalık sürecin parça parça içeriğini anlatıyor ama ben bu sürecin mucize değil gerçek olduğunu diğer annelerimizin de yaptığı gibi bir kez daha vurgulamak istedim. Uyku probleminiz varsa 1 dakika bile düşünmeden, içinizdeki olur mu kuşkusuna yer vermeden başlayın eğitime.. Çünkü günlük rutini oluşturabilmenin ve doğru uyku eğitiminin çocuğun gelişimi için önemli olduğunu, bu sayede bireylerin kendilerine ayırabileceği zamanı yaratabilmesinin çocukları ile daha kaliteli birliktelik geçirmesinde önemli rol oynadığını unutmayın..

ERBİL, İZMİR

EYMEN ÖZTÜRK(11Aylık)
ALMANYA’DAN SEVGİLER…

Eymen’ in 6. Ayına kadar uyku düzeni çok güzeldi, bu durum izine gidip gelene kadar tamamen değişti. Eymen şartlar gereği Anne-baba yatağında bizimle yatmak zorundaydı ve buna çok çabuk alıştı. Emzirdiğim için bunu da fırsat bilip çok iyi kullandı ve tiryakisi gibi bırakmadı. Artık sadece emerek uyuyordu, yanından kalkınca uyanıyordu, geceleri 20-30dakika arkalıklı sürekli uyanıp tekrar emerek uykuya dalıyordu ve nu artık kâbus gibi bir duruma gelmişti. 8 ay boyunca uyku diye bir şey yoktu artık. Gergindim, düzenimiz alt üst olmuştu, hiçbir şey yapamıyordum, Eymen gündüzleride uyumuyordu sürekli ''acaba uyanınca yatağımdan düşer mi?'' korkusu vardı, yani o uyurken bile sürekli aklım gözüm ondaydı. Yemek düzeni diye bir şey kalmamıştı. Bu duruma o kadar alışmıştım ki artık bana normal geliyordu ve bu şekil olması gerekiyor diye düşünüyordum. Veeeee tesadüfen Sinem hanıma rastladım, tam enerjimin artık son noktasına geldiğim zaman. O kadar doğru bir zamana denk gelmiş! Biz Almanya’da yaşıyoruz bu uyku eğitim konusunu çok düşündük acaba bir işe yarayacak mı? Acaba başka bir sorun mu var? Türkiye’den Almanya’ya nasıl olacak sadece telefon iletişimiyle? Ne olursa olsun artık deneyeceğiz dedik. Sinem hanım o kadar sabırlı o kadar iyi o kadar başarılı ki ilk telefon görüşmemizde bile içime su serpmişti be eğitime başlamak için sabırsızlanıyordum. İlk 2-3 gün hemen etkisini göstermeye başlamıştı, Eymen meğer dünden hazırmış. 3 buçuk hafta sonra Eymen artık deliksiz uyumaya başladı akşam 8 oldu mu bir daha sabah 7-8 gibi uyanıyoruz ve bunu tek başımıza artık ağlamadan başarıyoruz. Artık uyuyoruz öğle uykularımız düzenli bu vesileyle yemek düzenimiz bile değişti her şeyimiz düzenli Ben artık kilo almaya başladım. Ben her şeyi çok büyütüp stres yapmışım. Bu uyku eğitim süresinde aslında Eymen’i bu duruma benim getirdiğime inandım. İlk doğduğu günden bu yana göğsümde uyuturken içim eriyordu onun nefesini hissederek uyumak bana huzur veriyordu hele emzirmek beni çok mutlu ve rahatlatıyordu bu hisler biraz daha ağır olunca engel olamamışım. Şimdi Eymen mutlu Anne Baba mutlu ve huzurlu. Gerçekten bunu profesyonel ve uzman olan biriyle doğru adımlarla yapmak gerekiyormuş. Sinem hanıma her şey için çok teşekkür ediyoruz❤ Iyi ki varsınız ıyi ki sizinle tanışmışız çok şey öğrendik her konuda çok daha tecrübe edindik bitek uyku eğitimi değil ne söylesek az:)

Selamlar Eymen ve Anne Babası, Almanya

ARİYA DELAL ÇELİK ( 5 AYLIK)
MEĞER ARİYA DELAL UYKUCUYMUŞ

Merhaba, kızım doğduğu gün itibariyle neredeyse 24 saat ağlayan bir bebekti. Eşimin doktor olmasına, lojmanda oturuyor ve tüm komşularımızın kızımı ayrıntılı muayene etmesine rağmen bulunamayan alerjisi yüzünden maalesef sallayarak sakinleştiği için sallıyorduk. Eşimle dönüşümlü olarak kızımızı sallıyor ve bu sürede elimizde telefon ne yapabiliriz diye araştırıyorduk. Kızım 45 günlükken eşim internetten bebekveuyku.com sitesini bulmuştu ve mezun yazılarını her gün okuyordu. Sinem Hanıma hemen mail atmıştım sağolsun Sinem Hanım hemen dönüş yaparak uyku eğitimi için 5. ayının dolmasını beklemenizi söylemişti. Biz 5 ay dolmasını beklemeye başlamış, bu sürede kızımın alerji ve laktoz intoleransi sorununu çözmüştük. Ariya Delal sakinleşmişti ama sallanarak uyuma alışkanlık olarak kalmıştı.6. ayı dolunca Sinem Hanımı aramaya karar vermiştim ama aklımda o kadar çok soru vardı ki ayrıca her anne gibi bende ya çok ağlarsa ona zarar verir miyim diye düşünüyordum, bu şekilde 3 gün geçirdim. O 3 gün eşim eve neredeyse hiç gelmedi ameliyatları, hastaları, mesaisi çok yoğundu. 3 gün boyunca 1 saatlik uykularla artık hiç verimli olamayan mutsuz bir anne, gergin ve sürekli ağlayan bir insan olmuştum. Sabah olunca Sinem Hanımı aklımdaki karmaşık duygularla aramıştım ama daha telefonu kapatmadan bütün kafamdaki sorular cevaplanmış, içimdeki o huzursuzluk kaybolmuştu. Sinem hanimin ses tonu, konuşması, söyledikleri ile hiç beklemeden o aksam eğitime başlamak istediğimi söylemiştim. Açıkçası eşim kızımın uyumayacağını uykuyu hiç sevmediğini düşünüyordu ama denemeye değer demişti O aksama kadar kolları yarım kundak ve sallanarak uyuyan kızım sabaha kadar mışıl mışıl uyumuştu. Heyecandan ben ve eşim uyuyamamıştık. Doğrusunu söylemek gerekirse eğitim bazı zamanlarda bizi de zorluyordu işte bu evrede Sinem Hanım o güzel sesi ve tavrıyla hemen yanımızda bize destek oluyordu. Mesaj, mail ve aramalara maksimum 30 dakika içinde dönerek mutlaka çözüm buluyordu. Bende tüm mezun yazılarını okuyup çoğunu ezberlemiştim. Bir gün benim kızımda uyur mu bizde kendimize zaman ayırabilir miyiz diye çok hayal etmiştik. Resmen Sinem Hanım sayesinde hayaldi gerçek oldu Kızımı artık yatağına bırakıyoruz ve kendi kendine uyuyor, gece uyansa bile tekrar uykuya dalabiliyor. Eşim ve ben sürekli gezen kişilerdik kızım doğunca ve sürekli sallanınca buna uzun sure ara vereceğimizi düşünmüştük fakat uyku eğitimi sayesinde her an atlayıp bir yerlere gidebiliyoruz İyi ki yolumuz Sinem Hanımla kesişmiş, onun sayesinde ailece daha huzurluyuz. Biz ebeveyn olarak uykumuzu alıp dinlenebildiğimiz için çok verimliyiz, kızımda uykusunu aldığı için mutlu ve gerçekten kaliteli zaman geçirebiliyoruz. Sizi çok seviyoruz Sinem Hanım 💖

Özlem-Fuat Çelik, Şırnak

ARYA TEKEREK(7 AYLIK)
AMERİKA’DA UYKUCU BİR ARYA VAR☺


Arya ilk doğduğu günden beri gazlı bir bebek oldu. İlk üç ay anne ve babamın yanımda olması ve genel anlamda bebeklerin uykucu olmaları sebebiyle bir sıkıntı yaşamadım ancak 4. aydan itibaren düzenimiz bozulmaya başlamıştı. Arya 4,5 aylıkken; çok duyduğum, bir yerlerden okuduğum ama olurmu öyle şey dediğim uyku eğitimini ciddi bir şekilde araştırmaya başlamıştım ve İnstagramdan Sinem Hanımı takip etmeye başladım. Tamda o dönemde Arya burun tıkanıklığı ve gazla mücadele ediyordu. Bu yüzdende geceleri yanıma yatırmaya başlamıştım. Gündüzleri de kundaklayıp kucağımda sallıyordum.. Sallamak o kadar yorucu olmaya başladı ki dayanılmaz boyun ve kol ağrıları çekmeye başlamıştım. Hiç dinlenemediğim için bir tık daha ileri gidip memede uyutmaya başladım. Başlangıçta iyi geldi düzelir gibi oldu ama giti gide uyku süresi azalıyor, gündüzleri de memesiz uyuyamaz olmuştu. Bense Amerika da tek başına,6 yaşında bir kızı daha olan ,küçük bebeği sürekli kucakta taşımaktan kronik boyun ağrıları çeken, uykusuz, sinirli bir anne olmaya başlamıştım. Sabaha kadar uyumadığım bir gün Sinem Hanımla irtibata geçtim, Kendisi o tatlı ve insana güven veren sesiyle bizi çok güzel karşıladı. Kafamda bir sürü soru vardı tabi başta saat farkı arada 8 saat fark nasıl haberleşeceğiz diye ama Sinem Hanım o kadar profesyonel ki eğitim süreci boyunca yaptığımız planlar hiç aksamadı ve ben saat farkını hiç hissetmedim. Hatta saat farkını unutup gece yarısı mesaj attığım bile oldu hep anlayışlıydı sağ olsun. Dediğim gibi bu süreç güven işi Sinem Hanıma o kadar güven veren bir insan ki, çokta sabırlı iyi ki onu tanımışım. Arya eğitime başladığında 7.5 aylıktı çok kusuyor kilo alamıyordu. Eğitim sürecinde uykuların düzene girmesiyle hemen kilo aldı, kusmalar durdu, boyu uzadı ve 2 diş çıkardı bunlar 2 hafta içinde oldu Uysun da büyüsün boşuna dememiş atalarımız. Şuan mezunuz ve bu öyle bir süreç ki her gün size yeni bir deneyim kazandırıyor Çocuğunuza her yönde nasıl davranmanız gerektiğini deneyimliyorsunuz. Hayatınız oluşan rutinle daha planlı akıyor. Arya bu ay10 aylık oldu geceleri deliksiz uyuyan, gündüz uykuların da daha düzenli olan bir bebiş. Tabi bende dinlenince, sağlığım yerine gelince daha verimli ve mutlu bir anne oldum.. Her şey için sonsuz teşekkürler Sinem Hanım.

Burcu, Amerika

POYRAZ DENİZ KARA (10 AYLIK)
POYRAZ İLE UYKULAR


Poyraz Deniz doğduğundan beri uyku problemi yaşayan bir bebekti. Eşim denizci ve doğumdan 2 ay sonra sefere çıktı kaldık küçük beyle baş başa biraz kendi evimizde biraz annemlerin yanında derken bir türlü düzen kuramadık. Sadece memede uyuyan en uzun deliksiz gece uykusu 40dakika olan , gündüzleri pusette yada bebek arabasında 20 dakika dan fazla uyumayan sürekli mızmız huzursuz bir 9,5 ay geçirdik ben hayatımın en mutsuz zamanlarını bu dönemde geçirdim sanırım. Gece uykusuz gündüz huzursuz psikolojisi alt üst herkesden kaçan zaman zaman bebeğinden bile kaçmak isteyen birine dönüştüm. Kendimden korkmaya başlamıştım ki Sinem Hanım'ın videolarına tesadüfen rastladım ve hemen iletişime geçtim. Doğru zamanı bulduk ve o sihirli değnek bize de dokundu. Tanrı tarafından resmen bir el geldi dokundu ve tüm kötülükler biranda kayboldu sanki. Poyraz Deniz geceleri deliksiz uyuyan gündüzleri huzurlu, mutlu, uyumlu bir bebeğe dönüştü yemek düzeni bile kendiliğinden oturdu. Sinem Hanım sadece Poyraz Deniz'in uyku düzenini değil ailemizin sağlıklı birlikteliğini de sağladı şimdi Poyraz Deniz mutlu biz daha çok mutluyuz... Tek başıma asla yaşayamayacağım başaramayacağım bu mutluluğu her saniye sorduğum saçma sorulara son derece tahammüllü, endişelerime korkularıma tüm samimiyetiyle cevap veren bizi asla yalnız bırakmayan Sinem Hanım'a ne kadar teşekkür etsem az... İyi ki tanıştık iyi ki yollarımız kesişti...

Merve, İstanbul

DEFNE CİNEK (1 YASINDA)

ANNELER GÜNÜ HEDİYEM UYKU…


Ben ilk çocuğunda uykusuzluk nedir bilmeyen bir anneydim. Böyle büyütünce de her çocuğum öyle olacak sandım. Yanıldım.... Defne doğduğundan itibaren hep huysuz ve mızmız bir çocuktu ee bir de ilgilenebilecek bir çocuğunuz daha olunca huysuzluklar daha zor hale geldi. Dolayısıyla uyusun diye her turlu geleneksel yöntemi uyguladık. Çoğunlukla memede uyuyordu ama memeyi bıraktığı an uyanıyordu. Ayağımızda salladık durduğumuz an uyanıyordu. Ben de önce meme emdirip sonra ayakta sallar hale geldim ki bu çocuğu daha bağımlı hale getirdi. Geceleri memede sabaha kadar uyur oldu. Gündüz işimi gücümü yapamaz geceleri de uyku nedir bilmez ve sırt ağrıları olan bir anne haline geldim. Bir arkadaşımdan uyku eğitimini duymuştum. O zaman Defne 7-8 aylıktı 1 hafta arkadaşımın tavsiyeleriyle uyguladım ama eksik bir şeyler vardı ve sürdüremedik. Eskiye geri dönüş yaptık. Sinem hanımı instagramdan takip ediyordum çekilişine katılıp kazandığımı öğrendiğim de işte bu bir işaret mutlu sona ereceğim dedim, inandım:) Sinem hanımla ilk görüşmelerimizi yaptıktan sonra uygulamalara başladık ama bizim inatçı kız çok direndi her pes ediyorum dediğimde Sinem hanımın desteğiyle devam ettim (işte özellikle bu noktalarda danışmanlık çok önemli diye düşünüyorum) çevreme uyku eğitimini anlattığımda çoğunluk tarafından garipsense de ben aksamları rahat rahat işimi yapabilyor üstüne bir de ayağımı uzatıp keyif yapabiliyorsam bu Sinem hanımın başarısıdır. Kendisine bana bu kadar güzel bir hediye verdiği için çok çok teşekkür ediyorum. Son olarak da sunu söylemek istiyorum bebek ağlatılarak mı uyutulur diyenlere gün içinde uykusuzluktan huysuzluk yaptığında daha çok ağlıyordu… kesintisin uykulara , uzun gündüz uykuları sonuna kadar değdi!!!!!


Tuğba, Ordu