Mezunlarımız

 

Elif Duygu Kırman (10 Aylık)

UYUYAN GÜZEL ELİF DUYGU

Benim boncuk gözlü kızım. Annesinin uykusuz güzeli o... Şimdi ise UYUYAN GÜZELİ. Birçok anne gibi benimde zorluklarım oldu, önceleri gaz sorunu, arkasından kabızlık, iştahsızlık ama bunlar zamanla azaldı. En uzun süren ve en zor olan UYKUSUZLUKTU. Uyutma şeklimiz ayakta sallamaktı, nereden alıştı, nasıl ve ne zaman bu kadar bağımlı oldu anlamadım. Bir baktım ipin ucu kaçmıştı. Günde 5 veya 6 saat uyuyan, sürekli huysuz, ayağımdan her indirdiğimde hemen uyanan biri haline geldi. Bu durumun hem bana, hem güzel kızıma zararı olmaya başladı. Eşimle çözüm ararken bir gün internet ortamında Sinem hanımla tanıştım, yorumları okudum, uyuyan bebekleri okudum. Mucize gibi hikayeler vardı. Hemen eşimle paylaştım ve deniyelim dedik.
Başta korktuk nasıl olacak, nasıl bir eğitim bu dedik, acaba yapabilir miyiz gibi tedirginliklerimiz vardı. Sinem hanım desteğiyle bizi hiç yalnız bırakmadı. Kararlı ve ısrarlı bir halde eğitime başladık... Sadece ilk gün zordu ve yorucuydu. Birazda üzüldük ama ertesi gün, sonraki gün kızımız uyudu ve çok çabuk 15 gün geçti. Mucize gerçek oldu. Artık kızımız gündüz uykularını ve gece uykusunu kendi odasında ve kendi yatağında uyuyor. Güzel günler, uykulu günler... zor ama imkansız değil.
Sinem hanım bizim mucizemiz... İyi ki tanımışız. Anlayışınız ve sabrınız için çok teşekkür ederim. Hiç bir konuda bizi yalnız bırakmadınız. Tatlı diliniz, güzel sesiniz güvenmemiz için yeterli oldu.
Uykusuz anneler ve bebekler kendinizi Sinem hanıma teslim edin ve gerisini düşünmeyin...

Ayşe,İstanbul

Ömer Faruk Bülbül (10 aylık)

SABIRLI VE KARARLIYSA BAŞARABİLİRSİN!

Bir arkadaşımın tavsiyesi ile Sinem hanımı tanıdık iyi ki de tanımışız. Onu tanımadan önce bu en güzel zamanlar adeta bir kabus gibi geçiyordu ne sabah ne de akşam olsun istiyordum. Sabah olunca enerjim hiç olmuyordu mutsuz enerjisiz bir anne ile emerek uyumaya alışmış kısa kısa uyuyan ve bir yere koyar koymaz ya da bir 10 dakika içinde huzursuz halde uyanan oğlum ile ne yapacağımızı  bilmez hale gelmiştik. Emerek uyuduğu için katı gıda da oldukça az alıyordu emme yeme saatlerimiz uyku saatlerimiz hiçbir düzenimiz yoktu. Sinem hanımın anlayış destek, her an yönlendirmesi ve bizim sabırlı kararlı duruşumuz sayesinde bu zorlu işi başardık. Artık oğlumuz maşallah geceleri kendi başına deliksiz uyuyor. Gündüzlerimiz de çok daha iyi ve zamanla daha iyi olacağına da inanıyorum. Uykunun bir bebeğin hayatında bu kadar önemli olduğunu ve onlara kendi kendilerine uyumanın ya da birine bir şeye bağlı olarak uyumanın aslında öğretilen bir şey olduğunu bilmiyordum. Şimdi uyuyabilen enerji dolu bir anne baba olarak oğlumuzun bu en keyifli yıllarının tadını çıkarabiliyoruz. Teşekkürler Sinem hanım minnettarız...  

Esma Nur-Cihan, İstanbul

Nehir Zehir (13 Aylık)

TEK BİR KARAR ÇOK ŞEYİ DEĞİŞTİRİR

Bir karar verdiğinizi düşünün ki sonunda herkes cok MUTLU olsun ! Burada ki herkesin bahsetmis oldugu gibi bizim bebeğimiz de uyumuyordu. Ayağımızda sallıyorduk uykusunun derinlesmesini bekleyip yatağa koyuyorduk.  Ve biz ‘ şimdi uyanır paranoyasıyla ‘Hiç bir şey yapamıyorduk nitekim de öyle oluyor en gec 1-2 saate uyanıyor o da şanslıysak, genelde yatağa koyduğumuz an itibariyle hatta cit sesinden bile uyaniyordu ve nerdeyse her sabah 5 te ağlayarak  kalkiyordu  ve NEHiR artık 13 aylık olmuştu ,bu düzen başta bebeğimizi olmak üzere hepimizi cok yoruyordu.  
Ve biz bir karar verdik eşimle SİNEM hanımla çalışacak ve artık bu sorunu bir çözüme kavusturacaktık  NEHİR ‘in her ay 2 şer 3er çıkan dişleri yüzünden başlayabilme kararını vermem biraz zaman aldı derken 1 ayın sonunda başladık. Bu süreçte eşlerin aynı dili konuşmaları gerçekten cok önemli bu konuda eşime gerçekten müteşekkirim. Sinem hanımın sonsuz destekleriyle her saniye sorularimizin  net cevaplarını alabilmemizle sürecin üstesinden  başarıyla geldik.
Peki karar nasıl mı mutlu etti şöyle söyliyeyim. Kızımız 20:00-6:30 arası kesintisiz ve derin UYUYOR. Üstelik gündüzde toplamda 3 saat gibi uyuyor J Bu süreçte diş çıkarmaya hızla devam ediyor ama UYANMIYOR.  Odasına girdiğimizde hatta uykusunda altını değiştirdiğimzde UYANMIYOR.. Misafirlerimizi evimizde ağirladigimizda MUHABBETLERİMİZ BÖLÜNMÜYOR. Akşamları okuduğumuz kitaplar izledigimiz filmer bir cığlıkla BÖLÜNMÜYOR VE de bizim uykularımız BÖLÜNMÜYOR…

ÇOOOK TEŞEKKÜRLER SINEM HANIM SAYENIZDE KIZIMIZLA VAKIT GECIRIRKEN DAHA VERIMLI OLABILIYORUZ CUNKU DINLENMIS OLUYORUZ J))
HADI SIMDI KARAR VERIN VE BASLAYIN “DAHA ONCE YAPSAYMISIM ‘DIYECEKSINIZ VE LUTFEN KARARINIZDA KARARLI OLUN KI HEP MUTLU KALIN

Emel-Atakan,İstanbul

Defne Yalçın(5,5 aylık)

DEFNE UYUYOR..

Eşim ve ben Defne dünyaya geldiği andan itibaren mutlu, huzurlu,sağlıklı olsun diye elimizden ne geliyorsa yapmaya çabalıyoruz.Ancak çaresiz kaldığımız bir nokta vardı.Dinlenebilmesi ,büyümesi en önemlisi sağlıklı gelişebilmesi için uyuması gerekliydi fakat biz Defneyi uyutamıyorduk.'Biz' uyutamıyorduk sorun bizdeydi aslında.Uyutma çabalarımız önce beşiğini sallama ile başladı sonra kucakta ninnilerle saatlerce evin içinde dolaşarak pışpışlamalarla devam etti.Her yöntem en fazla 1 hafta işimize yarıyordu.Ayakta sallama, kanguruda gezdirme,kucakta pışpışlama...Bir şekilde uyusa bile 10 dakikada bir uyanıyor kucağa alıp pışpışlamadan asla uyumuyordu.
Defne 5 aylık olduğunda ise bu yöntemlerin hiçbiri uyumasına yardımcı olmadı.Defne kucağımda uyumaya başlamıştı .O uyurken ben asla kımıldayamıyordum geceleri bile..
Eşim ve ben kızımızın uyumasına yardımcı olamamaktan çok üzgündük.O bir bebek ve uyumak istiyor fakat biz ona yardım edemiyoruz.Defne ise kaliteli uyuyamadığı için gün geçtikçe huysuz ve huzursuz bir bebek olmaya başlamıştı.
Uyku eğitimi üzerine yazılan tüm kitapları okudum ama tek başıma başaramadım.Bir eğitimci olarak biliyorum ki her düzeyde bireyin eğitimine uygun bir yöntem vardır ama ben kızımda o yöntemi bulamadım.Eşim ve ben her işi uzmanına bırakmak gerekli diye düşünerek Sinem Hanım'a danıştık.
Sinem Hanım eğitime başlamak için Defne'nin hazır olmasını beklememizi önerdi.5 ,5 aylık olduğunda başladık. Ağlamalar ,feryatlar figanlar bekledim ama olmadı.Benim onu uyutmaya çalıştığım zamanlardaki kadar üzmedi bebeğimi.Ağlamak değildi , nasıl uyuyacağını bilememekti Defne'nin sızlanmaları ..Nitekim yalnızca 2 gün sonra Defne öğrendi nasıl uyuyabileceğini.Sonraki günler Sinem Hanım bize Defne'nin sağlıklı uyuması için gerekli olan herşeyi anlattı.Defne öğrendi, biz öğrendik...
Kızımız çok mutlu ,O mutlu uyandıkça biz de mutlu oluyoruz.Uykusu düzene girdiğinden beri Defne daha güleryüzlü,daha neşeli ve çevresini daha çabuk öğreniyor.Kızımızın her uykusunda minnet duyarak hatırlıyoruz Sinem Hanım'ı.Eminim Defne de büyüyünce kendisine minnet duyacaktır.İyiki tanımışız , iyiki danışmışız.

İffet, İstanbul

Yusuf Zeki Aydın (6 aylık)

YUSUF’UN UYKU HİKAYESİ

Bizim hikayemiz de bir çok aileninkiyle aynı aslında. Uyku problemimiz Yusuf doğduğu andan itibaren başladı ilk annelik tecrübem ve bitmeyen gaz problemimiz nedeniyle Yusuf'u sürekli sallayarak uyutuyordum ve sallamayı bıraktığımda yarım saat içinde uyanıyordu gece de durum farklı değildi bir elim sürekli hamaktaydı. Üstelik eşim geç saatlere kadar çalıştığı için bu süreçte yalnızdım. Yusuf'u sallamadan uyutmayı denedim başarılı olamadım maalesef. Son olarak bebeğimin dönmeye başlamasıyla hamak tehlikeli bir hal almaya başladı ve kucakta uyutmaya başladım bu defa da sabaha kadar Yusuf kucakta ben ayakta tamamen uykusuz geceler başladı. İşlerin tamamen güçleşmesiyle Sinem Hanım'la irtibata geçtim. İlk geceden itibaren gece uykularımız düzene girdi uyanmalar olsa da kendi kendine uykuya dönebiliyor ve sabaha kadar kendi odasın da uyuyor meleğim. Gündüz uykularımız uyku surelerimiz  uzadı zamanla daha iyi olur diye düşünüyorum. Beşik ya da park yatak dışında bir yerde uyutmayı denemedim henüz ama umut ediyorum ki onu da başaracağız. Su an eski kötü uyku alışkanlıklarımızdan kurtulduk. Çevremdeki herkese Sinem Hanım' dan bahsediyorum. Bu süreçteki müthiş sabrından ve desteklerinden dolayı kendisine çookkk teşekkür ediyoruz.

Keziban, Afyon

ASLAN AKAR (12 Aylık)

ASLAN PARÇAMIZ ARTIK UYUYOR :)

 Bizim tatlı oğlumuz sürekli emerek ve pusette sallanarak uyuyordu babasıyla geceleri dönüşümlü olarak bakıyorduk… ve bir gece oğlumu pusetinde sallarken nereye kadar bu şekilde devam edeceğimizi ve artık bir şekilde çözüm bulmamız gerektiğini düşünmeye başladım nette araştırmaya başlamıştım. Kurtarıcımız :) Sinem hanim imdadıma yetişti.. İlk günlerin biraz zorlu geçeceğini fakat kararlı olmam gerektiği açısından beni uyarmıştı  iki haftalık bir düşünme sonunda eşim "kesinlikle olmayacak biz yine pusete devam edeceğiz çocuğu boşuna ağlatacağız" diye söylenmelerine rağmen ben kararımı vermiştim ve başlamıştık.. ilk gün oldukça fazla direndi ve ben sabırla dayanarak durdum Sinem hanım hala der en dayanıklı annelerimdensiniz diye:) ve ikinci gün tam pes ediyorum derken Sinem hanımla 45 dakikalık bir konuşmadan sonra ikinci gün farklı bir metodla Aslan tam 35 dakikada uyumuştu şoktaydık gün geçtikçe daha da iyi olmaya başlamıştı.. Şuan iyi geceler dileyip kendi yatağına bıraktığımızda uyuyan minik bir kuzumuz var :) Kesinlikle sabır sakin bir duruş kararlı olmak, doğru davranışlarda bulunmak ve Sinem hanımın desteğinden sonra olmayacak bir şey değil.. Ve Eşimin 2 hafta sonundaki sözleri  ''Ya seni dinlemişim ve biz iyi ki bu eğitimi almışız :))'' demesi de paha biçilemez.. Sinem hanim hayatımızla ilgili önemli bir değişimi gerçekleştirmesi üzerine kesinlikle bizim için özel bir yeri var desteğiniz için çok teşekkür ederiz sizi unutmayacağız Sinem hanım…

 Simge, İzmir

Yunus Emre AÇIL(7 aylık)

OĞLUM YATAĞINDA UYUYOR…

Oğlumuz doğduğundan beri, gaz problemi yaşayan her anne baba gibi onu uyutabilmek için her türlü yolu denedik kucağımızda sallama, ayakta sallama… tabi bunlar kısa süreli çözümler oldu. En sonunda hamak beşik aldık. Onunla biraz rahatlayıp çareyi bulduğumuzu zannettik ama bu seferde Yunus Emre sürekli sallanmak istedi. Bizde aman uyusun gazı var rahat etsin diye hep salladık bu seferde ona alıştı ve biz kendimizi uyurken bile sallar halde bulduk elimiz hep hamaktaydı. Bıraktığımızda uykuları kısa süreli oluyordu. Ya ayakta sallıyordum ya da hamak beşikte ama uyusa da bırakamıyordum. Hep başında bekliyorduk. Daha sonra Yunus Emre’yi uyutamadığım bir gece üzülerek Sinem Hanım’a mail attım hemen geri döndü. Zorlu bir süreç tabi alışkanlıklardan kurtulmak zor, ama şimdi Yunus Emre artık kendi yatağında uyuyabilen bir bebek ve en güzeli başında beklemiyoruz artık. Yunus Emre artık gece ve gündüzleri uykusunu uyuyan bir bebek. Yunus Emre’ yi hamak beşikten kurtarıp yatağına kavuşturduğu, bizimde sallamaktan kendimize hiç kalmayan vaktimizi bize geri verdiği için Sinem Hanım’a çok teşekkür ederiz.

Hande, Kocaeli

Aslınur Sarıkaya (14 aylık)

YAŞASIN UYUMAK

Klasik bir başlangıç yapacağım ama... Aslınurcuğum doğduğundan bu yana uykusuz bir bebekti. İlk zamanlar gaz şikayeti ileride diş çıkarma ve sıcak havalardan uyuyamama gibi sorunlara bırakmıştı... Çoğunluk gibi yanlış olduğunu bilsem de ya memede yada sallayarak uyutuyorduk bebeğimizi. Artık iş çığırından çıkmıştı. Bir araştırmaya koyuldum,inanıyordum bu işe kendini adamış bir insan evladı olmalıydı!! Evet bu Sinem Hanımcığımdı, canım danışmanım benim...tanıdığımız için çok memnunuz.. Daha ilk günlerden verdiği tüyolarla düzene girmeye başlamıştık evet başlarda zorlanılıyor şu anlamda evladınızın ağlaması size zor gelebilir ama inanın uyku bir gıda ve bunu öğrenmesi için katlanmak gerekiyor ve inanın iştah açıyor! Bizim bir şanssızlığımız azı dişi çıkarmaya başlamıştık eğitimin 2.gününden itibaren ama buna rağmen pes etmedik doğru davranarak kızımda bizde elbette Sinem Hanımın desteğiyle aştık çok şükür mevlaya ailecek uyuyoruz sadece kızımız değil bizde erken uyuyup erken kalkmayı öğrendik.. Yapmamız gereken sadece talimatlara uymak taviz vermeden çünkü en ufak taviz başa dönmek demek bazen… Sinem Hanımın dediği gibi 'uyumayan bebek uyumayan anne ve baba kalmasın'. Sizi seviyoruz SİNEM HANIM , iyi ki varsınız...YAŞASIN UYUMAK!!!! 

 
 Yasemin, İstanbul

Kaan Sunay (7,5 aylık)

KİTABIMI OKUYORUM, ÇAYIMI İÇİYORUM…

28 Haziran 2014 yılında Kaan dünyaya geldi, Fakat bebeğimiz zayıf doğduğu için 5 gün kuvözde kaldı, hastaneden çıkardığımızda uykusuz günlerimiz başlamıştı. Kaan’ın hiç ağlamasına bile izin vermiyorduk ne zaman ağlarsa hep kucağımıza alıp sustururduk. Geceden sabaha kadar durmadan beşiğini sallayarak uyutuyordum çok yorgun düşüyordum, uykusuzluktan enerjim çok azalmıştı, geceleri koynuma alıp uyutuyordum ve bu artık alışkanlık haline gelmişti. Kaan kendisi ne zaman isterse o saatte uyuyordu ve bu gece saat 1’ leri 2’ leri buluyordu. Bir gün arkadaşıma bu sıkıntılarımı anlattığımda bana aynı şeyleri kendisinin de yaşadığını ve çareyi uyku eğitiminde bulduğunu söyledi ve ben BebekveUyku sitesinden Sinem hanımla tanıştım. Sinem hanımın desteğiyle ve sabrımla Kaan'ı kendi odasında uyku saatinde yatırıp iyi geceler deyip geceleri hiç kalkmadan sabah günaydın diyerek hepimiz mutlu şekilde güne merhaba diyoruz.. Sinem hanımın desteği olmasaydı asla ben bu başarıya ulaşamazdım. Artık aksam saat 8’den sonra çayımı alıp kitabımı okuduğum ve eşimle sohbet ettiğim için çok mutluyum. Sinem hanıma sonsuz Teşekkürler...

Aygün,İzmir

Mina Berfin Erçin (14 aylık)

KARARLI VE TUTARLI OLMAK

Kararlı ve tutarlı olmak... Bunu ilk duyduğunuzda "eyvah neyle karşılaşacağım" diyebilirsiniz..evet ilk birkaç gün çok zorlanacağınız bir süreç bu;hayli sabır gerektiren.. Sonrası hayalini bile kurmadığınız saatlerde uyuyan bebekler.. Ben buraya, bu eğitime başlarken görmek istediğim türden yazmak istedim.Kızım Mina Berfin gece yarılarına kadar uyanık bir bebekti,burada bahsi gecen her bebek gibi o da uyuyor artık.Yani aslında gerçekten uyumayan bebek yokmuş; sağlıklı olsun yeter ki.. Eğitim boyunca Sinem Hanım çok yardımcı olacak size bundan emin olun ve gerilmeden önce ona danışın,gerekli gereksiz her sorunuzu cevaplar ve sizi rahatlatır.Sürecin ilk birkaç günü çok zorlu fakat biraz sabreder ve sükûnetinizi korursanız o kadar kolaylaşır eğitiminiz..eğer evden çıkmanız gerektiğinde ve bebeğiniz evde uyurken emanet edeceğiniz yakınlarınız yoksa bunu ilk gün görüşün derim.Benim kızım 14 aylık ve ne her gittiğim yere park yatak taşımak gibi bir imkanım var, ne de kızım evde uyurken emanet edebileceğim biri... Bir iki defa gittiğim gezmede uyutmayı başardıysam da sonrası hüsran oldu.! Uyku saatlerinde evden pek çıkamadığımız için biraz sıkılsak da çocuğumuz gece uyuduğu için mutluyuz..Gündüz uykularımız hala düzene girmedi ve hala uyku rutinine başlarken daha yatağa girmeden direnmeye başlıyor çoğu zaman ama zamanla düzelir diye umuyoruz..bizim eğitim Süremiz bitti..Bütün bu ayrıntıları yazmamın sebebi zor bir bebeğiniz varsa bu gibi sıkıntılarla karşılaştığınızda panik yapmamanız ve üzülmemeniz için.. Eğer herşeyi doğru yaptıysanız bu sizden değil bebeğinizin karakteristik yapısından kaynaklanıyordur.. Geceleri uyumayan bir bebeğiniz varsa geç kalmadan Sinem hanımla irtibata geçmenizi tavsiye ederim Telefonun diğer ucunda ki tatlı ses size en tatlı şekilde yardımcı olacaktır.. Teşekkürler Sinem hanım..

Emine, Batman