Mezunlarımız

 

Nehir Zehir (13 Aylık)

TEK BİR KARAR ÇOK ŞEYİ DEĞİŞTİRİR

Bir karar verdiğinizi düşünün ki sonunda herkes cok MUTLU olsun ! Burada ki herkesin bahsetmis oldugu gibi bizim bebeğimiz de uyumuyordu. Ayağımızda sallıyorduk uykusunun derinlesmesini bekleyip yatağa koyuyorduk.  Ve biz ‘ şimdi uyanır paranoyasıyla ‘Hiç bir şey yapamıyorduk nitekim de öyle oluyor en gec 1-2 saate uyanıyor o da şanslıysak, genelde yatağa koyduğumuz an itibariyle hatta cit sesinden bile uyaniyordu ve nerdeyse her sabah 5 te ağlayarak  kalkiyordu  ve NEHiR artık 13 aylık olmuştu ,bu düzen başta bebeğimizi olmak üzere hepimizi cok yoruyordu.  
Ve biz bir karar verdik eşimle SİNEM hanımla çalışacak ve artık bu sorunu bir çözüme kavusturacaktık  NEHİR ‘in her ay 2 şer 3er çıkan dişleri yüzünden başlayabilme kararını vermem biraz zaman aldı derken 1 ayın sonunda başladık. Bu süreçte eşlerin aynı dili konuşmaları gerçekten cok önemli bu konuda eşime gerçekten müteşekkirim. Sinem hanımın sonsuz destekleriyle her saniye sorularimizin  net cevaplarını alabilmemizle sürecin üstesinden  başarıyla geldik.
Peki karar nasıl mı mutlu etti şöyle söyliyeyim. Kızımız 20:00-6:30 arası kesintisiz ve derin UYUYOR. Üstelik gündüzde toplamda 3 saat gibi uyuyor J Bu süreçte diş çıkarmaya hızla devam ediyor ama UYANMIYOR.  Odasına girdiğimizde hatta uykusunda altını değiştirdiğimzde UYANMIYOR.. Misafirlerimizi evimizde ağirladigimizda MUHABBETLERİMİZ BÖLÜNMÜYOR. Akşamları okuduğumuz kitaplar izledigimiz filmer bir cığlıkla BÖLÜNMÜYOR VE de bizim uykularımız BÖLÜNMÜYOR…

ÇOOOK TEŞEKKÜRLER SINEM HANIM SAYENIZDE KIZIMIZLA VAKIT GECIRIRKEN DAHA VERIMLI OLABILIYORUZ CUNKU DINLENMIS OLUYORUZ J))
HADI SIMDI KARAR VERIN VE BASLAYIN “DAHA ONCE YAPSAYMISIM ‘DIYECEKSINIZ VE LUTFEN KARARINIZDA KARARLI OLUN KI HEP MUTLU KALIN

Emel-Atakan,İstanbul

Defne Yalçın(5,5 aylık)

DEFNE UYUYOR..

Eşim ve ben Defne dünyaya geldiği andan itibaren mutlu, huzurlu,sağlıklı olsun diye elimizden ne geliyorsa yapmaya çabalıyoruz.Ancak çaresiz kaldığımız bir nokta vardı.Dinlenebilmesi ,büyümesi en önemlisi sağlıklı gelişebilmesi için uyuması gerekliydi fakat biz Defneyi uyutamıyorduk.'Biz' uyutamıyorduk sorun bizdeydi aslında.Uyutma çabalarımız önce beşiğini sallama ile başladı sonra kucakta ninnilerle saatlerce evin içinde dolaşarak pışpışlamalarla devam etti.Her yöntem en fazla 1 hafta işimize yarıyordu.Ayakta sallama, kanguruda gezdirme,kucakta pışpışlama...Bir şekilde uyusa bile 10 dakikada bir uyanıyor kucağa alıp pışpışlamadan asla uyumuyordu.
Defne 5 aylık olduğunda ise bu yöntemlerin hiçbiri uyumasına yardımcı olmadı.Defne kucağımda uyumaya başlamıştı .O uyurken ben asla kımıldayamıyordum geceleri bile..
Eşim ve ben kızımızın uyumasına yardımcı olamamaktan çok üzgündük.O bir bebek ve uyumak istiyor fakat biz ona yardım edemiyoruz.Defne ise kaliteli uyuyamadığı için gün geçtikçe huysuz ve huzursuz bir bebek olmaya başlamıştı.
Uyku eğitimi üzerine yazılan tüm kitapları okudum ama tek başıma başaramadım.Bir eğitimci olarak biliyorum ki her düzeyde bireyin eğitimine uygun bir yöntem vardır ama ben kızımda o yöntemi bulamadım.Eşim ve ben her işi uzmanına bırakmak gerekli diye düşünerek Sinem Hanım'a danıştık.
Sinem Hanım eğitime başlamak için Defne'nin hazır olmasını beklememizi önerdi.5 ,5 aylık olduğunda başladık. Ağlamalar ,feryatlar figanlar bekledim ama olmadı.Benim onu uyutmaya çalıştığım zamanlardaki kadar üzmedi bebeğimi.Ağlamak değildi , nasıl uyuyacağını bilememekti Defne'nin sızlanmaları ..Nitekim yalnızca 2 gün sonra Defne öğrendi nasıl uyuyabileceğini.Sonraki günler Sinem Hanım bize Defne'nin sağlıklı uyuması için gerekli olan herşeyi anlattı.Defne öğrendi, biz öğrendik...
Kızımız çok mutlu ,O mutlu uyandıkça biz de mutlu oluyoruz.Uykusu düzene girdiğinden beri Defne daha güleryüzlü,daha neşeli ve çevresini daha çabuk öğreniyor.Kızımızın her uykusunda minnet duyarak hatırlıyoruz Sinem Hanım'ı.Eminim Defne de büyüyünce kendisine minnet duyacaktır.İyiki tanımışız , iyiki danışmışız.

İffet, İstanbul

Yusuf Zeki Aydın (6 aylık)

YUSUF’UN UYKU HİKAYESİ

Bizim hikayemiz de bir çok aileninkiyle aynı aslında. Uyku problemimiz Yusuf doğduğu andan itibaren başladı ilk annelik tecrübem ve bitmeyen gaz problemimiz nedeniyle Yusuf'u sürekli sallayarak uyutuyordum ve sallamayı bıraktığımda yarım saat içinde uyanıyordu gece de durum farklı değildi bir elim sürekli hamaktaydı. Üstelik eşim geç saatlere kadar çalıştığı için bu süreçte yalnızdım. Yusuf'u sallamadan uyutmayı denedim başarılı olamadım maalesef. Son olarak bebeğimin dönmeye başlamasıyla hamak tehlikeli bir hal almaya başladı ve kucakta uyutmaya başladım bu defa da sabaha kadar Yusuf kucakta ben ayakta tamamen uykusuz geceler başladı. İşlerin tamamen güçleşmesiyle Sinem Hanım'la irtibata geçtim. İlk geceden itibaren gece uykularımız düzene girdi uyanmalar olsa da kendi kendine uykuya dönebiliyor ve sabaha kadar kendi odasın da uyuyor meleğim. Gündüz uykularımız uyku surelerimiz  uzadı zamanla daha iyi olur diye düşünüyorum. Beşik ya da park yatak dışında bir yerde uyutmayı denemedim henüz ama umut ediyorum ki onu da başaracağız. Su an eski kötü uyku alışkanlıklarımızdan kurtulduk. Çevremdeki herkese Sinem Hanım' dan bahsediyorum. Bu süreçteki müthiş sabrından ve desteklerinden dolayı kendisine çookkk teşekkür ediyoruz.

Keziban, Afyon

ASLAN AKAR (12 Aylık)

ASLAN PARÇAMIZ ARTIK UYUYOR :)

 Bizim tatlı oğlumuz sürekli emerek ve pusette sallanarak uyuyordu babasıyla geceleri dönüşümlü olarak bakıyorduk… ve bir gece oğlumu pusetinde sallarken nereye kadar bu şekilde devam edeceğimizi ve artık bir şekilde çözüm bulmamız gerektiğini düşünmeye başladım nette araştırmaya başlamıştım. Kurtarıcımız :) Sinem hanim imdadıma yetişti.. İlk günlerin biraz zorlu geçeceğini fakat kararlı olmam gerektiği açısından beni uyarmıştı  iki haftalık bir düşünme sonunda eşim "kesinlikle olmayacak biz yine pusete devam edeceğiz çocuğu boşuna ağlatacağız" diye söylenmelerine rağmen ben kararımı vermiştim ve başlamıştık.. ilk gün oldukça fazla direndi ve ben sabırla dayanarak durdum Sinem hanım hala der en dayanıklı annelerimdensiniz diye:) ve ikinci gün tam pes ediyorum derken Sinem hanımla 45 dakikalık bir konuşmadan sonra ikinci gün farklı bir metodla Aslan tam 35 dakikada uyumuştu şoktaydık gün geçtikçe daha da iyi olmaya başlamıştı.. Şuan iyi geceler dileyip kendi yatağına bıraktığımızda uyuyan minik bir kuzumuz var :) Kesinlikle sabır sakin bir duruş kararlı olmak, doğru davranışlarda bulunmak ve Sinem hanımın desteğinden sonra olmayacak bir şey değil.. Ve Eşimin 2 hafta sonundaki sözleri  ''Ya seni dinlemişim ve biz iyi ki bu eğitimi almışız :))'' demesi de paha biçilemez.. Sinem hanim hayatımızla ilgili önemli bir değişimi gerçekleştirmesi üzerine kesinlikle bizim için özel bir yeri var desteğiniz için çok teşekkür ederiz sizi unutmayacağız Sinem hanım…

 Simge, İzmir

Yunus Emre AÇIL(7 aylık)

OĞLUM YATAĞINDA UYUYOR…

Oğlumuz doğduğundan beri, gaz problemi yaşayan her anne baba gibi onu uyutabilmek için her türlü yolu denedik kucağımızda sallama, ayakta sallama… tabi bunlar kısa süreli çözümler oldu. En sonunda hamak beşik aldık. Onunla biraz rahatlayıp çareyi bulduğumuzu zannettik ama bu seferde Yunus Emre sürekli sallanmak istedi. Bizde aman uyusun gazı var rahat etsin diye hep salladık bu seferde ona alıştı ve biz kendimizi uyurken bile sallar halde bulduk elimiz hep hamaktaydı. Bıraktığımızda uykuları kısa süreli oluyordu. Ya ayakta sallıyordum ya da hamak beşikte ama uyusa da bırakamıyordum. Hep başında bekliyorduk. Daha sonra Yunus Emre’yi uyutamadığım bir gece üzülerek Sinem Hanım’a mail attım hemen geri döndü. Zorlu bir süreç tabi alışkanlıklardan kurtulmak zor, ama şimdi Yunus Emre artık kendi yatağında uyuyabilen bir bebek ve en güzeli başında beklemiyoruz artık. Yunus Emre artık gece ve gündüzleri uykusunu uyuyan bir bebek. Yunus Emre’ yi hamak beşikten kurtarıp yatağına kavuşturduğu, bizimde sallamaktan kendimize hiç kalmayan vaktimizi bize geri verdiği için Sinem Hanım’a çok teşekkür ederiz.

Hande, Kocaeli

Aslınur Sarıkaya (14 aylık)

YAŞASIN UYUMAK

Klasik bir başlangıç yapacağım ama... Aslınurcuğum doğduğundan bu yana uykusuz bir bebekti. İlk zamanlar gaz şikayeti ileride diş çıkarma ve sıcak havalardan uyuyamama gibi sorunlara bırakmıştı... Çoğunluk gibi yanlış olduğunu bilsem de ya memede yada sallayarak uyutuyorduk bebeğimizi. Artık iş çığırından çıkmıştı. Bir araştırmaya koyuldum,inanıyordum bu işe kendini adamış bir insan evladı olmalıydı!! Evet bu Sinem Hanımcığımdı, canım danışmanım benim...tanıdığımız için çok memnunuz.. Daha ilk günlerden verdiği tüyolarla düzene girmeye başlamıştık evet başlarda zorlanılıyor şu anlamda evladınızın ağlaması size zor gelebilir ama inanın uyku bir gıda ve bunu öğrenmesi için katlanmak gerekiyor ve inanın iştah açıyor! Bizim bir şanssızlığımız azı dişi çıkarmaya başlamıştık eğitimin 2.gününden itibaren ama buna rağmen pes etmedik doğru davranarak kızımda bizde elbette Sinem Hanımın desteğiyle aştık çok şükür mevlaya ailecek uyuyoruz sadece kızımız değil bizde erken uyuyup erken kalkmayı öğrendik.. Yapmamız gereken sadece talimatlara uymak taviz vermeden çünkü en ufak taviz başa dönmek demek bazen… Sinem Hanımın dediği gibi 'uyumayan bebek uyumayan anne ve baba kalmasın'. Sizi seviyoruz SİNEM HANIM , iyi ki varsınız...YAŞASIN UYUMAK!!!! 

 
 Yasemin, İstanbul

Kaan Sunay (7,5 aylık)

KİTABIMI OKUYORUM, ÇAYIMI İÇİYORUM…

28 Haziran 2014 yılında Kaan dünyaya geldi, Fakat bebeğimiz zayıf doğduğu için 5 gün kuvözde kaldı, hastaneden çıkardığımızda uykusuz günlerimiz başlamıştı. Kaan’ın hiç ağlamasına bile izin vermiyorduk ne zaman ağlarsa hep kucağımıza alıp sustururduk. Geceden sabaha kadar durmadan beşiğini sallayarak uyutuyordum çok yorgun düşüyordum, uykusuzluktan enerjim çok azalmıştı, geceleri koynuma alıp uyutuyordum ve bu artık alışkanlık haline gelmişti. Kaan kendisi ne zaman isterse o saatte uyuyordu ve bu gece saat 1’ leri 2’ leri buluyordu. Bir gün arkadaşıma bu sıkıntılarımı anlattığımda bana aynı şeyleri kendisinin de yaşadığını ve çareyi uyku eğitiminde bulduğunu söyledi ve ben BebekveUyku sitesinden Sinem hanımla tanıştım. Sinem hanımın desteğiyle ve sabrımla Kaan'ı kendi odasında uyku saatinde yatırıp iyi geceler deyip geceleri hiç kalkmadan sabah günaydın diyerek hepimiz mutlu şekilde güne merhaba diyoruz.. Sinem hanımın desteği olmasaydı asla ben bu başarıya ulaşamazdım. Artık aksam saat 8’den sonra çayımı alıp kitabımı okuduğum ve eşimle sohbet ettiğim için çok mutluyum. Sinem hanıma sonsuz Teşekkürler...

Aygün,İzmir

Mina Berfin Erçin (14 aylık)

KARARLI VE TUTARLI OLMAK

Kararlı ve tutarlı olmak... Bunu ilk duyduğunuzda "eyvah neyle karşılaşacağım" diyebilirsiniz..evet ilk birkaç gün çok zorlanacağınız bir süreç bu;hayli sabır gerektiren.. Sonrası hayalini bile kurmadığınız saatlerde uyuyan bebekler.. Ben buraya, bu eğitime başlarken görmek istediğim türden yazmak istedim.Kızım Mina Berfin gece yarılarına kadar uyanık bir bebekti,burada bahsi gecen her bebek gibi o da uyuyor artık.Yani aslında gerçekten uyumayan bebek yokmuş; sağlıklı olsun yeter ki.. Eğitim boyunca Sinem Hanım çok yardımcı olacak size bundan emin olun ve gerilmeden önce ona danışın,gerekli gereksiz her sorunuzu cevaplar ve sizi rahatlatır.Sürecin ilk birkaç günü çok zorlu fakat biraz sabreder ve sükûnetinizi korursanız o kadar kolaylaşır eğitiminiz..eğer evden çıkmanız gerektiğinde ve bebeğiniz evde uyurken emanet edeceğiniz yakınlarınız yoksa bunu ilk gün görüşün derim.Benim kızım 14 aylık ve ne her gittiğim yere park yatak taşımak gibi bir imkanım var, ne de kızım evde uyurken emanet edebileceğim biri... Bir iki defa gittiğim gezmede uyutmayı başardıysam da sonrası hüsran oldu.! Uyku saatlerinde evden pek çıkamadığımız için biraz sıkılsak da çocuğumuz gece uyuduğu için mutluyuz..Gündüz uykularımız hala düzene girmedi ve hala uyku rutinine başlarken daha yatağa girmeden direnmeye başlıyor çoğu zaman ama zamanla düzelir diye umuyoruz..bizim eğitim Süremiz bitti..Bütün bu ayrıntıları yazmamın sebebi zor bir bebeğiniz varsa bu gibi sıkıntılarla karşılaştığınızda panik yapmamanız ve üzülmemeniz için.. Eğer herşeyi doğru yaptıysanız bu sizden değil bebeğinizin karakteristik yapısından kaynaklanıyordur.. Geceleri uyumayan bir bebeğiniz varsa geç kalmadan Sinem hanımla irtibata geçmenizi tavsiye ederim Telefonun diğer ucunda ki tatlı ses size en tatlı şekilde yardımcı olacaktır.. Teşekkürler Sinem hanım..

Emine, Batman
Poyraz Baş(8 aylık)

POYRAZ UYUYOR…

8 aylık oğlumuz, doğduğundan beri çok sıkıntı çekti.. ilk günden beri yaşadığımız gaz problemi, ağlamaları, uykusuz geceler.. büyüdükçe yeter ki o uyusun diye yapılan hatalar.. neler denemedik ki? oğlumuz bizim çabamızı gördükçe geceleri daha sık uyanmaya bizimle oyun oynamak istemeye bile başlamıştı.. Kıyamıyorduk ki yeter ki ağlamasın mutlu olsun diyorduk.. Biz uykusuz kalalım tek diyorduk.. Zamanla daha da zorlaşmaya başladı uyuyamadıkça huysuzlaşmaya, daha az uyumaya ve daha çok ağlamaya başladı. Sonunda doktorumuzun tavsiyesi ve araştırmamız sonucunda Sinem hanımla tanıştık.. Poyraz ve bizim için bir dönüm noktası oldu.. ilk günler ne kadar zor olsa da oğlumuz artık yatağında kendi kendine uyuyor ve sabaha kadar mışıl mışıl uyuyup sabahları daha neşeli uyanıyor.. Gün içinde de aynı daha neşeli, keyifli daha kaliteli vakit geçiriyoruz.. her şey teşekkür ederiz ve herkese geç olmadan kesinlikle tavsiye ederiz..

Yasemin, Sinop

Can-Deniz Başarır (2 yaş)

İKİZLERDE UYUR!!!

Doğdukları günden beri ikiz bebeklerim Can ve Deniz’in uykuya dalmaları hep çok uzun sürdü, gece boyunca sık sık uyanıyor ve birbirlerini de uyandırıyorlardı ve sabah da çok erken kalkıyorlardı. Uyumaları için her şeyi yapıyorduk, ama hiçbir şey işe yaramıyordu. Her ikisinin de kesintisiz 2 saat uyuduğu nadir zamanlarda çok uzun uyumuşuz gibi hissediyorduk. Deniz’in her 5 dakikada bir ses çıkardığı, bağırarak ağladığı ve sabah 5.00te ancak uykuya daldığı geceleri asla unutamam. Gündüz uykuları dahi iki parçalıydı, çok nadir kesintisiz sürebiliyordu. Tavsiye edilen her şeyi yapıyorduk; olağanüstü bir düzenimiz vardı, hep aynı saatlerde yatıyorlardı, evde tam sessizlik sağlanıyordu, hep aynı kişiler yatırıyordu onları, televizyon seyretmiyorlardı, yatmadan önce belli bir rutinimiz vardı ama hiçbir şey işe yaramıyordu. Önce gaz sancıları sonra hastalıklar sonra da diş çıkartma süreci derken, bebekler iyice büyüdü ve uyku düzeni hala oturamadı. Çevremizdeki herkes 3 yaşa kadar uyumamalarının normal olduğunu söylüyordu, ama bu kadarı normal olmamalıydı diye düşünmeye başlamıştık artık. 16. ayımızda birkaç kişiden “uyku eğitimi” diye bir şey olduğunu duymuştuk, ama “bırakın ağlasın, ağlaya ağlaya elbette uyuyacak” şeklinde bir yaklaşım olduğunu düşünüyor ve buna karşı çıkıyordum. Ama artık fiziksel olarak da ruhsal olarak da çok yorulmuştuk; 18.aydan itibaren çalışmaya başlamış olmam yorgunluğumu daha da arttırıyordu. Deniz sadece sallanarak uyuyor ama defalarca kalkıyor ve tekrar uykuya dalması saatler sürüyordu; Can ise devamlı ya ninni istiyor ya da okşanmak istiyordu. Hakikaten çok zorlanıyorduk. 23.ayda tesadüfen facebookta "bebek ve uyku" sitesini gördüm, anneler “çocuğum deliksiz uyumaya başladı” diyerek uyku eğitimi süreçlerini anlatıyorlardı, herkesin çocuğu uyur da bizimkiler asla uyumaz diye düşünüyordum ama o anda “ikiz bebek uyku eğitimi” diye bir alt başlık gördüm sitede. Bir anne ikiz bebeklerinin nasıl da deliksiz bir şekilde üstelik aynı odada uyumaya başladığını anlatıyordu. O yazıyı okuyunca ufak da olsa bir umut doğdu içimde, ertesi gün Sinem Hanım’ı aradım. Açıkçası, hiç 11 saat deliksiz uyuyabileceklerine hele hele de bunun aynı odada olabileceğine inanamıyordum ama yine de bir deneyelim, ne kadar yol alsak kardır diye düşündük. Sinem Hanım çok sakin ve kararlıydı; bu ilk konuşmamızdan son konuşmamıza kadar böyle oldu. Defalarca pes etmek istedim, olmayacağına emin oldum ama Sinem Hanım beni epey zorladı ve devam etmemi sağladı. Daha küçük bebeklerde çok daha kısa sürebilen uyku eğitimi bizde 21 gün sürdü, iki oğlum da çok çok direndi, ama Sinem Hanım 2 yaş için bunun normal olduğunu, kararlı olursak mutlaka eninde sonunda uyumayı öğreneceklerini söyledi her defasında. Hatta bir keresinde en fazla 21 günde mutlaka oluyor demişti ve ben de her defasında kendime bunu hatırlatarak güç aldım. Çok ama çok zor oldu, ama zaman içinde önce sallama, ninni ve okşama alışkanlıklarını kaldırdık, sonra öğlen uykuları kesintisiz olabildi ve sonra da gece kalkmalarımız çok azaldı. Ne yazık ki hala 11 saat kesintisiz uyuyamıyorlar (ama bunda en önemli etken benim de eşimin de annemin de bebeklere karşı çok yumuşak olup, Sinem Hanım’ın söylediklerini tam olarak onun söylediği netlikte birebir uygulayamamış olmamızdır), ikisi de hala bir veya ikişer kez kalkıyorlar ama eskiye göre bu kalkışlar çok kısa sürüyor ve hayatımız çok büyük ölçüde kolaylaştı. Bilseydim çok erken yaşta uygulardım bu eğitimi, 2 yaş hakikaten çok zorlayıcı; ama biz bile bu kadar yol alabildiysek, herkesin çok daha iyisini yapabileceğini düşünüyorum. Sinem Hanım’a sakinliği ve ikna edici yol göstericiliği için çok teşekkür ediyorum; hem bebeklerimin hem bizim uyumamızı sağladı; keşke daha önce tanışabilseydik!

Şükran,İstanbul

Barış-Özgür Korkmaz (8,5 aylık)

AYNI ODADA BERABER UYUYORLAR…

Barış ve Özgür’ü  02.06.2014 tarihinde kucağımıza aldık. Doğduklarından kısa bir süre sonra çocuklarımızı kucakta sallayarak uyutmaya başladık. Önceleri bu süre çok kısaydı. Sonraları kucakta sallanma süreleri 1,5 saati bulmaya başladı. Bununla birlikte gece uyanmaları arttı bazı geceler saat başı uyanıp mama yiyerek ve kucakta  1 saat kadar sallanarak uyumak istemeye başladılar.  Gündüz de 1 saat kadar kucakta sallanıp uykuya dalıp 30 dakika kadar uyumaya başladılar. Her ikisinin de ağlayarak birbirini uyandırması ikisinin de aynı anda kucak ve mama istemesi ve gündüz uykularının olmaması nedeni ile uyku eğitimi almaya karar verdik. Sinem Hanım ile ilk görüştüğümüzde bana geceleri kesintisiz uyuyacakları birbirlerini uyandırmayacaklarını ve geceleri uyansalar bile kendiliklerinden uykuya dalacaklarını söylediğine gerçekten inanamadım. Ama şimdi biliyorum. Öğrendik ki ; ikizler de aynı anda birbirlerini uyandırmadan ve kendi kendilerine uyuyabiliyorlarmış. Ki bu bizim için bir hayaldi Şimdi uykusunu almış ve gündüz mutlu bir şekilde oyun oynayan çocuklarımız var. Sinem Hanım’a bu süreçte bize sunduğu destek ve sabır için teşekkür ederiz.

Gamze,Bursa

Öykü Zeynep Çavuş(12 aylık)

BU BİR MUCİZE Mİ?

“Bu bir mucize mi?” bu soruyu hem kendime hem de Sinem Hanım’a defalarca sordum. 04.02.2014 Salı günü kucağıma almıştım minik meleğimi. Daha bebeğim doğmadan kendi kendime kurallar koymuştum. Bebeğimi kesinlikle sallayarak ya da emzirerek uyutmayacaktım. Bebeğim iki hafta erken doğunca kendini çabuk toparlasın diye sürekli emzirdim. Karnımda dokuz ay boyunca uyuyan bebeğim aramıza katıldığı zaman da ilk iki ay sadece uyudu. İki ayın sonunda evimizde bir bebek olduğunun farkına vardık. Öykü Zeynep’im huysuz bir bebek değildi hatta uykuyu seven ve emerek uyuduğunda huzurla uykuya dalan, sabahlara kadar mışıl mışıl uyuyan bir bebekti. Yedinci aya kadar sadece emerek uyuyan ve geceleri de ya hiç uyanmayan ya da bir kez uyanıp sütünü içtikten sonra uyumaya devam eden bebeğim, yedinci ay itibariyle ben işe başlayınca öğle uykularını anneannesiyle uyumak zorunda kaldı. Anneannesi de meleğim için kendine göre bir uyutma yöntemi bulmuştu: “Ana kucağında sallayarak uyutma.” Baştan beri bu uyutma yöntemine karşı olmama rağmen annemi de yormak istemediğim için itiraz etmedim. Aslında Öykü Zeynep’imiz on bir aylık olana kadar bizi rahatsız eden bir bebek değildi. Ben evdeyken emerek ben evde yokken ana kucağında sallanarak uyuyan minik kuzum, bir süre sonra geceleri üç – dört defa uyanmaya başladı ve bizim için de kâbus dolu geceler böylece başlamış oldu. Bu sık uyanmalar karşısında eşimle beraber ne yapacağımızı şaşırmıştık. Çevremizdeki bazı insanlar “Diş çıkartıyordur, karnı acıkmıştır, susamıştır” gibi çeşitli şeyler söyleyip uyanmasının normal olduğunu ifade ederken doktorumuz “Altı aydan sonra bebeğin gece beslenmeye ihtiyacı yoktur.” diyordu. Bu çelişkili duruma bir de uykusuzluk eklenmişti ki bu şekilde işe gitmek bizi çok yoruyordu. İnternette yaptığım araştırmalar sonucu “Uyku Eğitimi” adı altında birtakım yazılar okudum ve hemen bu konuda uzman olan Sinem Hanım ile iletişime geçtim. On dört günlük uyku eğitiminin sonucunda bebeğimin geceleri on bir saat boyunca mışıl mışıl uyuyacağını söyleyen Sinem Hanım -eşimin başlarda bu duruma hiç inanmamasına rağmen- bizim kurtarıcımız oldu. Uyku eğitiminin ilk akşamında bebeğim ağladığı için eşimle ciddi tartışmalarımız oldu. Ben bebeğimi Sinem Hanım’ın bana verdiği bilgilerle uyutmak isterken eşim bebeğimi ağlatmamamı ve emzirerek uyutmamı istedi. Ben eşimi dinlemeyerek sabrettim, bana göre on dört günde değil sadece yedi günde başarıya ulaştım. Kızım şu anda on üç aylık ve uyku saatlerinde babasıyla beraber ona iyi uykular dileyip onu öpüyor, yatağına bırakıp odadan çıkıyoruz, daha biz odadan çıkmadan hemen yatağına yatıp geceleri on bir saat, gündüzleri de düzenli bir şekilde üç saat deliksiz bir şekilde uyuyor. Biz evde yokken de anneannesiyle yine aynı uyku rutinini uygulayarak uykuya dalıyor.Bir eğitimci olarak söyleyebileceğim tek bir şey var: “Eğitim her yerde şart.”  Eşimin özürleriyle beraber teşekkürler Sinem Hanım, teşekkürler Bebek ve Uyku. Artık evimizde uykusunu almış, mutlu, huzurlu bir anne - baba ve bebek var. Şimdi soruyorum size “Bu bir mucize mi?”


Sibel, İstanbul

Bera Akgün (9 aylık)

BERA’NIN UYKU MACERASI

9 ay 10 gün gibi uzun süren bir maceranın ardından evimize güneş gibi doğan oğlum Bera'nın bizi gerçek hayata döndürmesi çokta uzun sürmedi kolik bir bebek olan ve bununla birlikte battaniye hamak hatta Demet Akalın’ın son ses şarkıları ne varsa hayatımıza girdi ve artik bunlar kabusumuz oldu 9 ayin sonunda dayanacak gücümün kalmadığını fark ettim ve başladım araştırmaya sonunda derdimin dermanı olan Sinem hanımla iletişime geçtim daha ilk konuşmamız da sesinden konuşmasından aldığım güvenle evet dedim bu iş olacak ve benim oğlumda diğer bebekler gibi kendi kendine uyuyacak o kadar kararlıydım ki telefonu kapatır kapatmaz hamağını battaniyesini gözümün göremeyeceği kadar uzaklara attım düşünmeye başladım benim oğlum inatçı ağlar ağlarda uyumaz dedim ilk gün sadece 15 dakika direnen oğlum beni yanılttı erken mezun olduk 14 günlük süreç bizim için çoktan bitmişti uykunun damı eğitimi olurmuş diyenleri sus pus görmek beni inanılmaz keyiflendiriyor evet uykunun da eğitimi oluyor duyurulur :) bütün bunlar bir kenara bana gece uykularımı geri veren Sinem hanıma çok  teşekkür ediyorum iyi ki varsınız ve bence hepte olmalısınız bunları yaşayan her annenin size ihtiyacı var eşim ben ve büyüdüğünde Bera sizi hiç unutmayacağız :) 

Zeynep, İstanbul

Aden Yılmaz (6 aylık)

ASLA VAZGEÇME!!!

28.08.2014 Minik kızımız Aden dünyaya geldi. Gaz sancılarımız 10.gün başlamıştı,her yolu denemeye başladık.sallama,emerek uyuma,pusette gezdirme derken emmeden uyuyamaz hala gelmişti,her ağladığında kucağıma almamla birlikte uykuya dönmesini engeller  olmuştum. İnternetten ne yapabiliriz diye ararken  bebek ve uyku ailesiyle tanıştım, gözlerimde yaşlarla mezun olanların yazılarını okudum bizde yapabiliriz dedim ve Sinem hanımı aradım.
Herşey düzelecek demişti sabırlı ve kararlı olun. Eşimin asla vazgeçme başaracaksın demesiyle ve her seferinde desteğiyle Aden’in değişimi 2.gün başladı çok şaşırmıştık,14gün sonunda gece ve gündüz ihtiyacı olan uykuyu uyuyordu. Aden değişmişti odasına gidip uyuyor mu  diye bakmaya başladık inanması güç ama sabırlı olunca sonuçlarını da alıyorsunuz, yapmanız gereken Sinem hanıma inanmak ve dediklerini uygulamak.7.ayımıza hepimiz uyuyarak girdik :) bütün bebeklerin uyuması dileğiyle…
Teşekkür ederiz “bebekveuyku” iyi ki varsınız.

Merve, Kocaeli

Pars Ayaz Akçakaya (6 aylık)

GÖZYAŞLARIM BOŞAYMIŞ OĞLUM UYUYOR…

Kolik bir erkek bebek annesi olarak ilk annelik deneyimime 1-0 mağlup başlamıştım zaten. Çok zorlu geçen 4,5 ay sonunda gaz problemimizi atlatmış ve rahata ermiş olduğumuzu düşünüyorduk ki esas problemin yeni başladığının farkına vardık. Pars, kolik olduğu için sürekli kucakta gezdiriyorduk. Ağlamaları saatlerce sürebiliyordu. Ne kadar idealist bir anne olsam da yaşadığım çaresizlik karşısında oğlumuzu ayakta sallayarak uyutmaya evet demek zorunda kalmıştım. Çünkü, o kadar uykusuzduk ki bizim dinlenmemiz için O'nun uyuması gerekiyordu ve biz uyutabilmek için her yolu denemiştik. 
İlk başlarda ayakta sallayarak ve mama emerek uyuması, o sırada biz de uyuduğumuz için bizi hiç rahatsız etmemişti.Ancak bu uyuma alışkanlığı haline dönüşüp gece ve gündüzlerimizi kabusa çevirmeye başladığında panik olduk. Oğlumuz, her gece maksimum saatte bir uyanıyor ve mama emmeden uyumuyordu. Bazı geceler uyku süresi 20 dakikaya iniyordu. Sabaha kadar kaç defa kalktığımızı sayamıyorduk. Gündüzleri de eğer uyuduktan sonra da ayaklarımızda tutarsak maksimum uykusu 1 saatti. Oldu ki ayağımızdan bıraktığımız da yarım saati geçen uykusu hiç olmamıştı. Her gün araştırmadığım kitap, uyku metodu, izlemediğim video kalmıyordu ama eşimle yardım alacağımız kişinin birebir diyalog kurabileceğimiz profesyonel biri olması konusunda hemfikirdik. Eğer öyle olmazsa hata yapıp her şeyin daha da kötü olmasından korkuyorduk. Bu araştırmaları yaparken Sinem Hanıma rastladım. Tüm sitesini kelime kelime okudum ve hiç zaman kaybetmeden aradım. Ben ağlayarak durumumuzu anlatırken gösterdiği yaklaşım doğru kişiyle konuştuğumu gösterdi bana. Yaptığı planı bire bir uygulayarak 14 günümüzü bitirdik, canım oğlum eğitimin 5. Günü bizi hayretler içerisinde bırakarak gece 10 saat uyumaya başladı. İnanamadık. İlk günler kendimizi boşlukta hissettik, ama şu anda keyfini çıkartıyoruz. Çünkü bebeğim geceleri 12 saat uyuyor ve biz onu çok özlüyoruz. 

Sinem Hanım'la iyi ki çalıştık. Herşey için sonsuz teşekkürler…

 

Pınar, İstanbul

Demir Kadem (11 aylık)

PAŞAM ARTIK MIŞIL MIŞIL UYUYOR :)

Oğlumuz Demir 25.03.2014 Tarihinde dünya'ya geldi hem doğumun zor geçmesi hem de ailemizin ilk çocuk ve ilk torun olması sebebi ile bütün ilgi Demir'in üstündeydi. Erkek bebekler kız bebeklere nazaran daha fazla gazlı olduğu için aylarca gaz sıkıntısı çektik ve bu gaz sıkıntısı sebebi ile gece uyumuyor ve ayağımızda sallıyorduk.
Bu ayakta sallamalar bazen kucak bazen elde sallamaya kadar gitti :( günler, aylar geçtikçe bu sallamalar hem bizi hem de Demir'i oldukça yıpratıyordu sağlıklı uyku uyuyamadığımız için verimli vakit geçiremiyorduk. Demir'in gaz sancıları bitmişti fakat ayakta sallamalar devam ediyordu bazen 30 dakika bazen ise 2 saate kadar çıkıyordu bu süre ve akşam hiç dinlenemiyorduk. Bu gidişe bir dur demeliydim ve Sinem hanımla tanıştık bize neler yapmamız gerektiğini doğru bildiğimiz ama kesinlikle yanlış olan noktaları anlattı hepimiz hazırdık ve eğitime başladık ilk gece zorlansakta bu gün geçtikçe artık düzene oturuyor ve hem biz hem de Demir güzel bir uyku çekiyorduk :) Desteğini hiçbir zaman eksik etmedi Sinem hanım her gün sabah-akşam uykularında bizimle iletişime geçiyor ve süreci yakından takip ediyordu.14 günün sonunda mezun olduk ve artık Demir kendi kendine uyuyor :) Desteği, ilgisi ve sabrı için size minnettarım Sinem hanım, uykusuz bebek kalmasın bütün bebekler ve aileler mışıl mışıl uyusun :)

Didem, Diyarbakır

Toprak Yaman Erer (9 AYLIK)

ARTIK BİZ DE UYUYORUZ!!

Toprak doğduğundan beri uyku konusunda sıkıntılı bir bebekti. Biz de uyuması için ne gerekiyorsa yapmaya başlayınca kısa süre içersinde, meme emmeden, biberon almadan, sallanmadan uyumayan bir bebeğimiz oldu. Eşimle ben kelimenin tam anlamıyla nöbetleşe idare ederek ve geceleri defalarca uyanarak 9 ay boyunca yaşamaya çalıştık. Ancak ne Toprak ne de biz uykumuzu tam olarak alamadığımızdan dolayı her şey tam bir kaosa dönüştü. Yine Toprak’ın 7-8 kere uyandığı bir geceden sonra artık profesyonel yardım almamız gerektiğini düşündük ve araştırmalarımız sonucunda Sinem Hanımla tanıştık. Açıkçası Sinem Hanım ilk başta 14 gün gibi kısa bir süre içersinde sonuç almaya başlayacağımızı söylediğinde bize hiç inandırıcı gelmemişti. Ne de olsa 9 aydır hayatımızda uyku yoktu ve bu sorunun bu kadar kısa sürede çözülmesi mümkün değildi!! Ama Sinem Hanım sayesinde daha ilk gün meme ya da biberon vermeden ve sallamadan Toprak’ı uyutmayı başardık. Eğitime başlar başlamaz birkaç gün içersinde de Toprak geceleri uyumaya başladı, uyandığı zamanlarda ise biz müdahale etmeden kendi kendine uykuya dönebilmeyi öğrendi.. Böylece Toprak uykusunu aldığı için daha mutlu ve pozitif bir bebek oldu, bizler de normal hayatımıza dönebildiğimiz için daha mutlu ve huzurlu olduk. Bunu sağlayan Sinem Hanıma çok teşekkür ediyoruz ve bizim gibi uyku konusunda sıkıntı yaşayan tüm ailelere Sinem Hanımı tavsiye ediyoruz J

Özlem – İlker, İstanbul

Derin Mavi (6 Aylık)

UYUYAN GÜZEL

Daha doğduğu gün Derin Mavi'ye bir uyuma şekli seçmem gerektiğini söylüyordu herkes. Çok araştırdım ancak istikrarlı ve bilinçli gidemediğim için, ilk önce pışpışlayarak, bir süre sonra kucakta sallayarak, bunu takiben de ayakta sallayarak uyutmaya başlamıştım. Ayakta sallamalar gün geçtikçe uzamaya, geceleri emerek uyumaya kadar gelip dayanmıştı. Sonunda bitkin bir anne ve beşiğinde uyumak istemeyen, uykusunu alamamış bir bebekle kalakalmıştım. Herkes bir şeyler söylüyordu ama nereden başlayıp nasıl uygulayacağımı bilmiyordum. Bu eğitime başlama kararı aldığımızda aslında bebeğimizin değil bizim eğitilmeye ihtiyacımız olduğunu gördüm. Uyku, bebeğe doğru öğretilmesi gereken bir yaşam şekli ve önce bizlerin bunu nasıl yapacağımızı iyi bilmemiz gerekiyor. Daha ilk günden bizi öyle doğru bir yola soktu ki Sinem Hanım, O'nun rehberliği sayesinde çok kısa bir sürede işlerin nasıl yürüdüğünü anladık ve hayatımız birden değişti.  Birçok kişi ilk günlerde çok zorlandıklarını söyleyebilir ancak bizde işler ilk günden yoluna girdi ve Derin Mavi; kararlığımız ve doğru yöntem karşısında bize aslında uykuyu ne kadar çok sevdiğini göstererek karşılık verdi. Çok şaşırmıştık çünkü doğduğu günden beri Derin'i uykuyu sevmeyen bir bebek zannediyorduk. Gündüzleri salladığım süre kadar bile uyumayıp yarım saatte uyanan kızım, gün geçtikçe daha uzun uykular uyuyor, beşiğine koyduğumda (önceleri biraz mızmızlansa da) hemen gözlerini kapatıyor ve artık uyumayı seviyor. Eğitimimiz daha bitmeden, uyku saatlerimiz uzadı, bana ihtiyacı olmadan uyumayı öğrendi ve en önemlisi de uykusunu almış olarak uyanıyor. Geceleri oturarak, kucağında sabaha kadar canı istediğinde emen bir bebekle uyumak yerine, akşam uyku saatinde yatıp sabah neşeli bir günaydınla uyanan bir bebek kesinlikle paha biçilemez.
Bilinçli anne-baba olmak için bazen okumak, araştırmak yeterli gelmez. Profesyonel destek ve işin uzmanlarından yardım alarak en doğru yolu bulmak, sizi uyku ve beslenme gibi önemli konularda kesin ve doğru sonuca götürür ve ailenizin hayat kalitesini artırır. 
Ailecek Sinem Hanım'a bu keyifli süreçte sabrından ve ilgisinden dolayı kocaman teşekkürler ediyoruz. Sayesinde hepimiz çok huzurlu uykular uyuyor ve güne güzel başlıyoruz=)

Selcen, Denizli

Berin-Naki Hatip (11 aylık)

ÇOCUK BAKICILIĞINDAN ANNELİĞE GEÇMEK MUHTEŞEM BİR DUYGU!!!

11 aydır ilk defa anne olduğumu hissediyorum. Doğduğundan beri bensiz uyuyamayan Naki'miz ve yarık dudak-damakla bize merhaba diyen Berin'imiz, uykusuzluğu (ve dolayısıyla stresi) hayatımızın bir parçası haline getirmişlerdi. 10.aydan itibaren, ikiz annesi olmanın, sadece geçirmem gereken bir süreç olduğunu, bebeklerine aşık olan annelerin de sadece reklamlarda kaldığını ümitsiz bir şekilde kabullenmiştim. İkizlerimiz 9 aylık olduklarında Berin, damak ameliyatını büyük bir başarıyla atlatarak geceleri uyumaya başlamıştı. Fakat Naki'nin her geçen ay artan gece uyanmaları, son bir kaç ay içinde gündüzleri de uyumamayla taçlanıyordu. Naki'nin önceleri biberonla uyuması, artık, “çocuk ağlar halde yatağa sabitlenmeye çalışılırken biberonun hangi açıdan verilmesi gerektiğ”' gibi işkence dolu bir 'sanat'a dönüşmüştü. Naki ve Berin hiçbir şekilde aynı odada aynı anda bulunamıyorlardı, mutlaka biri ağlayıp diğerinin uyumasına engel oluyordu. Uyutma seanslarının çocuklarımı nasıl tükettiğini izlemek istemediğime karar verdiğimde Sinem Hanım'la iletişime geçtim, hemen ertesi gün hazırlıklara başladık. Sinem Hanım, bana, 14 gün sonunda, çocuklarımı gece ve gündüz, aynı odada, birlikte uyurken izleyebileceğimi söylediğinde inanamamıştım. Oysa birinci haftanın sonunda, çocuklar birbirlerinden rahatsız olmadan odalarında uyumaya başlamışlardı bile. Her geçen gün uyku düzenlerinin birbirlerine göre şekillenmesine, hayretler içerisinde şahit oluyordum. Çocuklarımız artık, yataklarında, birlikte, kendi kendilerine, istedikleri gibi uyuma hakkını elde ettiler. Onları sabahları kızarmış gözlerle değil, dinlenmiş huzurlu bebekler olarak görmek, gün içerisinde "lütfen biri beni uyutsun" çığlıklarının yok olduğunu bilmek, herşeyden önemlisi, birlikte oynayabilecek enerjimin olduğunu hissetmek bana tarifi imkansız bir heyecan yaşatıyor. Sinem Hanım, sizinle tanışmam, hayatıma kaldığım yerden devam etmem için bir fırsat verdi bana. İkizlerimi bu dünyadaki sınavım değil, bana verilen mükemmel bir ödül olarak görmeme yardımcı olduğunuz için size çok minnettarım, gerçekten...

Reyhan, Adana
Murat Özyurt (9,5 aylık)

HAYATIMIZ KOLAYLAŞTI…

Sinem hanımdan önce hayatimiz çok zordu desem abartmış olmam. Murat hayatımıza 10 ay önce girdi ve Ben ilk 7 ay ek gıdasız sadece anne sütüyle besledim bu yüzden sadece emzirirken uyuyordu. İlk 5 aydan sonra artık emerken de uyumamaya başladı. Artik bizim için ne gece ne gündüz kalmıştı kesintisiz 2 Saat uykuya bile hasrettik. Doktorumun tavsiyesiyle Sinem hanımla iletişime geçtik . Tamamen onun yönlendirmeleriyle ne diyorsa harfi harfine uyguladık ve ilk 1 hafta içinde yüzde 90 yoluna girmişti bile! Bunu hiç beklemiyordum henüz 3 hafta bile olmadı ama Murat’ı yatağına bırakınca kendi kendine uyuyor . Tek gereken eşinizle birlikte kararlı ve tutarlı olmak ve ilk baslardaki ağlamalar karşısında vazgeçmemek. Simdi Murat Aksam 7 de yatıyor sabah 7 ye kadar uyuyor ve günde 2 kez de gündüz uykusuna yatıyor.

Neslihan,İstanbul
Adem Rüzgar Orhan (9 aylık)

EĞİTİM ŞART!

Adem Rüzgar 9 aylık. Doğduğu günden geri çok uyku problemi yaşamadığını düşünüyorduk. Sanırım bu bizim pozitif düşünmemizden kaynaklanıyordu. Çocuk sahibi olmaya hazırdık ve uykusuz geceleri çoktan göze almıştık. Ama zaman ilerledikçe fark ettik ki kendimiz için göze aldıklarımızı çocuğumuz için göze alamıyoruz. Gece uykuları bizden çok onun için işkence oluyor. Çocuğu sallayarak uyutuyorduk ve her gece defalarca uyanıyordu. Gece yanına gitmek zor geldiği için onunla beraber uyuyorduk. Bir süre sonra sallamadan uyutmaya başladık ve başarılı olduk. Ardından da yataklarımızı ayırdık. Ama ne yaptıysak gece uyanmalarına engel olamadık. Daha doğrusu çocuğumuza uykuya geri dönmeyi öğretemedik. Eğitimci bir ailenin içinde büyümüş bir eğitimci olarak araştırmaya başladım. Kulaktan dolma bilgilerle çocuğumu üzmek yerine profesyonel bir destek alma kararı aldım ki hayatımın evlilik ve çocuktan sonraki en doğru kararı oldu. Sinem hanım tam 6 gecede hayatımızı değiştirdi. Artık bebeğim gecede 11 saat uyuyor. Onu odasına bırakıp çıkıyorum. Sabahları uyandığını fark etmiyorum bile çünkü sabah uyandığında dahi ağlamıyor. Gündüzleri de iki farklı seansta toplam 3 saat düzenli uyuyor ve hiçbir zaman ağlamıyor. Şunu anladım ki bu devirde uyku eğitimi almamak cehaletmiş. Teşekkür ederiz Sinem Hanım.

Yasemen,İstanbul

Muzaffer Ali Aksoy (5 aylık)

KÜÇÜK PRENSİMİZ UYUYOR…

08.08.2014 tarihinde dünyaya gelen küçük prensimle tüm hayatım değişmişti. Hiç tatmadığımız güzellikleri de beraberinde getirmişti. Ama doğumundan 2 hafta sonra başlayan gaz sancılarımız tabi ki uykusuz geceleri de getirmişti. İlk 4 ay yoğun gaz sancılarıyla sallamak zorundaydık tabi oğlum salladıkça sallanmak ister hale geldi gaz sancıları geçince bitecek sanıyordum ne yazık ki oğlum o kadar alıştı ki sallanmaya gaz sancılarımız bittiği halde uyurken bile sallanır olmuştu. Artık sabahlara kadar sallamaktan sabahtan akşama kadar sallamaktan kollarımda derman kalmamış ve uykusuzluktan iyice asabi olmaya başlamıştım. Artık buna oğlum ve kendim için dur demem gerekiyordu. İnternette ne yapabilirim diye araştırırken Sinem hanımın sitesine bebekveuyku’ya girdim. Ve sabahın erken saatinde aradım umutsuz bir şekilde. Sinem hanım bana yapacaklarımızı anlattı. İlk olarak oğlumun odasını ayırdık ve uyku arkadaşı aldık oğlumuza. Uyku öncesi rutinlerimizi yaparak eğitime başladık. Bu süreç evet kolay değildi her olumsuzluğumda olmayacak dediğim de Sinem hanım desteğiyle beni tekrar inandırdı. Tabi bur da eşimin desteği de büyüktü. Ve artık 14 günün sonunda oğluma iyi geceler deyip odadan çıkıyoruz ve oğlum sabaha kadar mışıl mışıl uyuyor. Desteğiyle yanımda olan Sinem hanıma çook çook teşekkür ediyorum. Siz hayatımı değiştirdiniz uykularımı bana tekrar geri verdiniz. Bütün annelere ve bebeklere bol uykulu günler diliyorum...

Zeynep,İstanbul
MELİSA’NIN UYKU SERÜVENİ..

2 Temmuz 2014 tarihinde Melisa'mız dünyaya geldi ve bizim için zorlu aşamalar hemen başladı. Üç ayın sonuna kadar gaz sancıları yaşadığı için Melisa'yı yalnızca emzirerek veya kolumda sallayarak uyutabiliyordum. Bu süreç 45 dakika, bazen bir saat hatta bir buçuk saat sürebiliyordu. Daha sonra gaz sancıları bitti ancak geceleri uyumamaya başladı. Yarım saatte bir kalkıp emzirerek uyutmaya çalışıyordum. Eğer emerek uykuya dalmıyorsa bu sefer ayağımda sallayarak uyutuyordum. Hem Melisa güne yorgun başlıyordu hem de biz. İnternette bebekler neden uyumaz diye arattım en sonunda. Derken Sinem Hanım' ın bebek ve uyku web sitesini gördüm. Hemen imdat bana yardım edin bebeğim hiç uyumuyor diye bir mail attım. Kendisi hemen aradı ve hafta sonu dinlemeden hemen yardımcı oldu. Melisa'nın günlük rutinini inceledi ve uyku planı hazırladı. Hatta şöyle dedi hiç unutmuyorum: İki haftanın sonunda bebeğinize iyi geceler deyip odasından çıkacaksınız ve bebeğiniz mışıl mışıl uyuyacak. Ben de kendi kendime tamam uyur uyumasına belki ama benimki ağlamadan hayatta durmaz dedim. Daha ilk hafta dolmadan Melisa deliksiz uyumaya başladı. Üstelik ne emziriyor ne de sallıyordum. Yatağına koyuyorduk ve uykuya dalıyordu. Gözlerime inanamadım. Bu benim kızım mı dedim. Gece uyanıp uyanıp telsize baktım ne oldu bu çocuğa diye. Sinem Hanım'la tanışmamızla hayatımız değişti. Yepyeni bir hayat başladı. Melisa'nın bütün kötü uyku alışkanlıkları geride kaldı. Geceleri artık kızımıza iyi geceler deyip odasından çıkıyoruz ve sabaha kadar mışıl mışıl uyuyor. Gündüz uykuları da düzene girdi. Sinem Hanım'ın desteği olmasaydı asla başaramazdık. Bize bu özveriyi, desteği, sabrı gösterdiği için kendisine sonsuz minnet duyuyorum. Çok çok teşekkür ederiz Sinem Hanım.

Derya, Bursa
Buse Civelek (9 aylık)

SAAT BAŞI KALKMALARIMIZ BİTTİ

Buse doğduğundan beri uykularıyla barışık bir bebek olamadı. Bunda bizim de payımız çok büyük. İlk bebek diye her ağlamasına hemen koşup geri uykusu kaçmadan uyuması için yapılan her hatayı bizde yaptık. Biraz acemilik biraz bilgisizlik biraz da ilk olduğu için ağlamasına kıyamadık. İlk başta eşimle bir karar aldık ve Buse’yi ayakta sallamayacaktık ama uyutamıyorduk bizde çözümü hamakta aldık. İşe de yaradı 6 aylık olana kadar orada yatırdık uyandığı zaman geri sallıyorduk uykusuna kaldığı yerden devam ediyordu taa ki hamak küçük gelene kadar. Hatta hamakta yatırdığımız için çoğu kez misafirliğe gidemiyorduk uyutamayız diye. Sonra uyutamadık bizde başladık ayakta sallamaya. Uykuya geçmesi çok zaman almıyordu ama Buse’nin uyku döngüsü 30 dakika olduğu için ayağımızdan indiremiyorduk biraz daha uyusun diye bu da bizi yere bağlıyor bir iş yapmıyorduk. Gecelerimiz de ise önceleri 2 saate bir kalkardı sonra ne olduysa ben her saati görür oldum ve bana bir hafta sonu yeterrrrr artık dedirtti. İyi ki de demişim internette gezerken Sinem Hanımın sitesine denk geldim mezunları okudum siteyi gezdim ve gördüm ki neden bende Sinem hanımdan yardım almıyorum. Sinem hanımla kontağa geçip başladık. Başladığımızın gecesi sanki Buse, Sinem Hanımın talimatlarını bekliyormuş gibi hiç gece kalkmadı. Sabah uykuları bizi daha çok zorladı 30 dakikalık döngüyü kırması zordu tabi ki 30 dakikada bir kalktığı da oluyor 1 saat yattığı da ama gece uykularımız fevkaladenin fevkinde. Gündüz uykularımızda zamanla düzelecek biliyorum. Sinem hanımdan bu süre zarfında aldığım bilgileri devam ettirerek daha da iyi olacağını biliyorum. İyi ki varsınız Sinem Hanım ve sizin sayenizde uykularımıza geri kavuştuk.

Ş. Burcu,İstanbul
Sarp Kaya (16 Aylık)

SARP UYUMAYI BAŞARDI…

Minik oğlumuz Sarp 2,5 aylık olduğunda işe geri döndüğümden maalesef bakıcımızla uyku rutini oluşturamamıştık. Sinem hanımla tanışana kadar gece sürekli uyuyan ve sabaha kadar neredeyse sallanan bir çocuktu. Sinem Hanım yakın ilgisi ve bilgisiyle ailemizi uyku sorunundan kurtarmış oldu . Eğitim boyunca ailemizin üyesi oldu diyebilirim. Sarp artık iyi geceler öpücüğünden sonra kendisi uyuyabiliyor. Size çok teşekkür ediyoruz, sevgilerimizle.

Esra,İstanbul
Rüzgar Develioğlu (11,5 aylık)

RÜZGAR GİBİ GEÇTİ UYKU EĞİTİMİMİZ…

10.01.2014 tarihinde dünyaya merhaba diyen oğlumuz ilk aylarda çok sorunlu bir bebek değildi, ta ki gaz sancıları başlayana kadar :( bu dönemde kolda, ayakta ve uyku koltuğunda sallama gibi mevcut imkanların tamamını kullanarak tabiri caizse günü kurtardık. Rüzgar uyuduğunda evde hayat bitiyordu, bu durum aylarca devam etti. 8-9. aylar gibi gece uyanmaları artmaya ve uykuya yeniden dalamama gibi sorunlar baş gösterdi, gece 1-2 kere derken 30-40 dakikalık uyku periyotlarımız olmaya başladı. Neredeyse her gece 5-8 defa uyanıp emzirerek uykuya dalmasını sağlıyordum. Artık durum katlanılmaz bir hal almıştı ve çok acil çözüme ihtiyaç duyuyorduk. 1. yaş gününe gelmeden 2 hafta önce araştırma yaparken ilk Sinem Hanım la karşılaştım ve hemen aradım. Hızlı bir şekilde planımızı hazırladı ve startt :) İlk gün 1 saat 40 dakikalık direnişin ardından ilk aklıma gelen devam edemeyeceğimiz oldu fakat ertesi gece bu süre bir anda 40 dakikaya indi ve azalarak devam etti. Sonuç; 14 günlük eğitimimizin ilk haftasında artık geceleri uyuyan bir bebeğe sahip, dinlenmiş ve mutlu ebeveynlerdik.

Sinem Hanım tüm soru ve sorunlarımıza bıkmadan yanıt vererek en sıkıntılı anlarımızda bizleri rahatlattı, destek verdi. Yaptığı her şey için minnettarız, çok teşekkürler....

Nilgün,İstanbul
Irmak Berre Deveci(5,5 aylık)

Eğer 6 aylık sanız ve kendiliğinden uyuyabiliyorsanız hayat gerçekten çok güzel :)

Ben Irmak Berre. 14.07.2014 tarihinde dünyaya geldim. İtiraf etmeliyim ki çok mutluydum... İlk zamanlar geceleri sabahlara kadar uyuyan ama gündüzleri uyuyamayan bir bebektim. Annemle babam gündüzleri de uyumam için beni kucaklarında sallayarak uyutmaya başladılar. Artık gündüzleri bende uyuyordum. Hem de 2 buçuk saat ama 2 buçuk saati 5 seferde tamamlıyordum. Uyku sürelerim 30 dakikayı geçmiyordu. Bir süre sonra geceleri de sık sık uyanmaya başladım. Ayrıca büyüdükçe ağırlaştım ve kucakta sallanamaz hale geldim. Artık bir sonraki aşamaya geçmemiz gerekiyordu yani ayakta sallama aşamasına... Başlarda 10 dakikada uyuyordum fakat bu sallama işi o kadar çok hoşuma gitmişti ki sallanma sürem 2 saatlere ulaşmıştı. Uykuya dalamadıkça hırçınlaşmış ve uykuya ağlayarak dalmaya başlamıştım. Uykum geldiğinde ağlama krizlerine giriyordum; çıngıraklı oyuncaklarım olmadan uyuyamıyordum. Geceleri de saat başı uyanır olmuştum. Tekrar uyumak için ya beni sallamalarına ya da annemin beni emzirmesine ihtiyaç duyuyordum. Annemle babam bu duruma çok üzülüyordu. Tam da bu sırada Sinem abla ile tanıştık. Sinem abla benim çok akıllı bir bebek olduğumu ve tek başıma kendi yatağımda uyuyabileceği mi söyledi. Çok garipti; ben daha beş buçuk aylıktım annemle babam olmadan nasıl uyuyabilirdim? Aklımda bu gibi soru işaretleri olmasına rağmen 14 günlük eğitime başladık. İlk 3 gün alışkanlıklarımdan vazgeçmek oldukça zor olmuştu. Eğitimimizin tüm zor anlarında Sinem abla bize hep destek ve yardımcı oldu. Birinci haftamız dolarken artık geceleri kesintisiz uyuyan uyansa bile kendi kendine tekrar uykuya dalan bir bebektim. Hatta beş buçuk ay boyunca borcum olan bütün uykuları da uyumaya başladım :)
Benim sağlıklı büyük gelişmem için bu eğitimi almamı sağlayan anne ve babama; uyku danışmanımız Sinem ablaya çok teşekkür ederim. Herkese musmutlu uykular :)

Hidayet,Ordu
Ömeralp Tarakçı (13 aylık)

UYKUMUZA KAVUŞTUK…

Doğumdan itibaren uykularımız sorunlu oldu. Gaz sancısı yüzünden sallamak zorunda kaldık. Gazı geçti fakat yine bir düzen tutturamadık. Ne zaman uyuyup uyandığı belli değildi. Uyuduğu zamanlarda başında sallamaktan ayrılamıyorduk. Geceleri uyanmamızın sayısını bile hatırlayamıyordum. Son zamanlarda uykusuzluk ve stresten madalyon hastalığı çıkmıştı. Sabrımız artik iyice tükenmişti. Gece 12de önce uyuyamıyorduk, sonrasında 2 ye kadar sallama nöbeti...

Sabrımızın tükendiği zaman eşimin internetten çare ararken Sinem hanımı görmesiyle adeta hayatımız değişti. Hemen görüştük ve eğitime başladık. İnanılır gibi değildi ama ilk gece Ömeralp hiç uyanmadan ve ayrıca erkenden uyudu. Saatlerimiz düzene girdi ve dahası hayatimiz düzene girdi. Gece sallama ve emme nöbetinde sabah erken kalkıp eşimle kahvaltı bile yapamıyorduk. Artik hayatimiz düzene girdi gündüz uykularımız biraz zor düzene girdi ama sonuç çok güzel Sinem hanim olmasaydı bunları biz asla başaramazdık çok teşekkür ederiz…

Aylin, Kastamonu

Kerem Batu Yergök (6 aylık)

MÜJDE MEZUN OLDUM !

Nasıl mı? kendi kendime bende anlamadım. Henüz 6. Ayım bitmemişti doğduğumdan beri annem hep yanımdaydı uyurken de onun kollarında emerek uykuya geçmeye bayılıyordum. Tabi geceleri de çok sık uyanıp ağlar onun kollarında emerek uyumak isterdim beni sallamaya ve biberonla beslemeye de alıştırmadıkları için başka şekilde nasıl uykuya geçeceğimi bilmiyordum annem bir gün bu böyle olmayacak dedi. Artık akşam yatıp sabah kalkmalıymışım uykuya da kendi kendime geçebilmeliymişim tam da bu arada Sinem abla girdi devreye önce bana bir uyku arkadaşı aldılar ve artık uyurken yanımda bana destek olacağını söylediler böylece kendimi yalnız hissetmeyecektim. Başta çok ağladım ama çok kısa bir süre sonra bunun hiçte zor bir şey olmadığını anladım geceleri kolay uyur oldum ama gündüz uykularına biraz direndim neyse ki onu da başardım. Şimdi kendimle gurur duyuyorum diğer bebek arkadaşlarım bütün gece hem kendilerini hem de annelerini yorarken ben meleklerimle mışıl mışıl uyuyorum sağlıkla keyifle buyuyorum artık... Sabır ve anlayışından dolayı bize koçluk eden Sinem ablama, benimle beraber ağlayıp benimle beraber mutlu olan anneme ve bu süreçte desteğini esirgemeyen babama teşekkür ederim Kerem Batu :)

Çiğdem,İstanbul
Ömer Yavuz(6 aylık)

BİZ AİLECE UYUYORUZ ARTIK :)

Ömer 09 Mayıs 2014’de doğdu. Kızım Zeynep ile aralarında 2 yaş 8 ay var. Kızım uykuyu seven bir bebekti; uyku ile ilgili öğrendiğim bir iki ipucunu kullanarak ve bebeklerde tutarlılığın öneminin farkında olarak kızıma uyku alışkanlığını kazandırmakta pek de zorlanmamıştım. Ancak çocuk sayısı iki olunca bizim evde işler değişti. Bir taraftan kızımın kardeşine adaptasyonu ile uğraşırken; bir yandan da aynı odaya aldığımızda neler olacağını merak ediyorduk. Oğlum 6 ayını doldurduğunda; pek de kendi başına uyumayı sevmeyen ve kısa kısa uyuyan; uykuya dalmakta güçlük çeken bir bebek haline gelmişti. Kızımın da varlığı; iki çocuğun yorgunluğu düşünüldüğünde açıkçası kendimde tek başına uyku disiplinini sağlayabileceğim bir güç göremedim. Uyku ile ilgili araştırma yaparken Sinem Hanım’a rastladım… Ve eşime evlilik yıl dönümü hediyesi olarak uyku danışmanlığı almak istediğimi; bunun hayat kalitemizi çok değiştireceğini söyledim. Onun da onayı ile Sinem Hanım ile çalışmaya başladık. Ömer zaten yatakta uyuyan ve sallanmayan bir bebek olması ve sanırım biraz da erken davranmış olmamız sebebiyle; Ömer’in uykularını düzene sokmamız çok da zor olmadı. Bu süreç benim için tabii ki oldukça zor geçti; ancak 1 haftanın sonunda artık kesintisiz uyuyabilir durumdaydık. Kızımı ilk hafta sonunda ortak odalarına aldım ve birlikte uyumaya başladılar. Elbette birlikte ağladıkları; birbirlerini uyandırdıkları oldu ama sonunda geldiğimiz nokta birbirini uyandırmadan uyumayı başaran iki çocuk ve de tabii daha iyi uyuduğu için daha mutlu bir anne baba oldu. Sinem Hanım’a bu desteğinden ötürü çok teşekkür ediyoruz.

Asu, İstanbul
Konur Türkmen(10 aylık)

UYKUSUZ GECELER GERİDE KALDI…

Konur'un doğumunun ilk haftası bitmek bilmeyen gaz sancıları, kolik ağlamaları başlamıştı. Uyku düzenimizin yoktu yeter ki sussun diye çoğu zaman eşimle sallayarak bazen arabada bazen fön makinesiyle uyutuyorduk... Bu 10 ay her uyku anında böyleydi... Artık dayanacak gücümüz kalmamıştı. İnsan ilişkilerimiz sıfıra inmiş kimseyle görüşmüyorduk. Eşimle uyku konusunu internette araştırırken bebek ve uyku sitesini bulduk, Sinem hanım'la iletişime geçip durumu ağlayarak anlattım ve bize nasıl uyumamız gerektiğini anlattı. 14 gün boyunca sürekli iletişim halinde uykularımız hakkında görüştük. Her olmayacak dediğimde desteğini bizden esirgemedi. Hatta danışanlarından en çok kendisine ben soru sormuşumdur sanırım. Sabredip 14.günün sonunda Konur kendi kendine odasında uyuyor. Eşim ve ben artık bir uyku düzenimiz olduğu için mutluyuz..

Bize bunu sağlayan Sinem hanım!a çok teşekkür ederiz ve bizim gibi uyku sorunu yaşayan herkese kesinlikle Sinem hanımı tavsiye ederiz.

Nihal,Tokat
Bade Kaynak(15 aylık)

UYUTMUYORUM KENDİ UYUYOR :)

Bade’nin doğumundan itibaren süregelen uykusuzluk problemimiz 15 ay kadar devam etti. 15 ay boyunca sanki bu bizim kaderimizmiş gibi düşündüğümüz ciddi uyku sorunlarımız vardı. Doğumdan itibaren 4.5 ay kadar süren gaz sancılarına bağlı olarak sürekli ağlama, ağlamasını durdurabilmek bebeğimizi rahatlatabilmek adına onu ana kucağında sallama, sonra ayakta sallama, park yatağına terfi ederek orada sallama, geceleri sadece emerek memede uyutmak ve beraber uyumak, Bade’nin biberonu asla almaması ve gece uyandığında besleyememe sorunu, sürekli bu bebek aç kaygısı vs. vs. 15 ay boyunca çözümsüz olarak gördüğüm bu sorunların yaklaşık 10 günde mucize gibi tamamen ortadan kalkacağını gerçekten düşünmemiştim. 15 ay sonunda gerçekten tüm gücümü kaybettiğimi hissettiğim bir gün arkadaşlarımın ve eşimin desteğiyle uyku danışmanımız Sinem Hanım'la görüşmem neticesinde içinden çıkamadığımız tüm “büyük sorunlar” sihirli değnek değmişçesine birden kayboldu. 10 gün boyunca Sinem Hanımın yumuşacık ses tonuyla verdiği destek, kararlılık ve sabırla Bademize kendi kendine uyumayı öğrettik. Bebeğime sadece iyi uykular deyip onun kendi kendine uyumasını görmek gerçekten çok keyifli. Tabii anne baba olarak eski düzenimize ve uykularımıza tekrar kavuşmakta ayrıca keyif veriyor. Bu mutluluğu yaşamamıza vesile olan Sevgili Sinem Hanım’ a sonsuz sevgiler ve teşekkürler…

Berçem, Ankara
Ali Kerem Günal (6 aylık)

Ali Kerem bizim küçük prensimiz. Aramıza katılması bizi ne kadar mutlu ettiyse, yaşadığı en ufak bir sıkıntı da bir o kadar mutsuz etti. Bu sıkıntının en başında uykusuzluk geliyordu. İlk aylarımız da her şey daha kolaydı uyku problemimiz yoktu. Ama bu çok uzun sürmedi. 1,5 aydan sonra işler değişti. Uyku problemimiz kendini gösterdi ve tabi beraberinde huzursuzluklar da...Önceleri mışıl mışıl uyuyan bebek sanki o değildi. Artık uyuması için imkanları zorlar olmuştuk. Herkes gibi kucağımızda pışpışlıyorduk, ayağımızda sallıyorduk uzun uzun battaniyede sallıyorduk, arabayla dolaşıyorduk, sürekli hastanelere taşınıyorduk. Uzun uğraşlar sonucu bazen uyutmayı başarsak ta 5 dakika bilemedin en fazla 10 dakika uyuyor ve hemen tekrar uyanıyordu. Uzun bir süre bu sıkıntıyı çektik. Çocuğun gelişimi için artık bu problemi aşmamız gerekiyordu. Bende kendime zaman ayıramıyor hiç bir şey yapamıyordum. Artık çok bunalmış ve yorulmuştum ki internetten neler yapabilirim diye araştırma yaparken “bebek ve uyku” sitesine rastladım orda ki hikâyeleri okudum. Aslında ilk başta işe yaramayacağını düşünsem de her yolu denemeliyim kararını verdim.( Ve iyi ki de öyle yapmışım.) Hemen Sinem Hanım'la iletişime geçtim. Sinem hanımın ses tonu çok yumuşaktı, bir anne olması ve beni anlaması güven vermişti. Nelere dikkat edeceğim konusunda bilgileri aldım. 14 günlük süreç içerisinde sürekli iletişim halindeydik ve düzen kurmaya çalıştık. Sinem hanım en zor zamanlarımda desteğini hiç çekmedi hep yanımdaydı. Sonun da bizde uyuyoruz... Oğlum bizim ilk çocuğumuz ve onun sağlığı ve mutluluğu bizim tek isteğimiz. Artık hepimiz uyuyoruz. Teşekkürler bebek ve uyku ailesi, teşekkürler Sinem Hanım, sizsiz bu işi asla yapamazdık.

Seda, İstanbul
Arcan-Çağan Çolpan(11 aylık)

UYKU DOĞUŞTAN DEĞİL ÖĞRENİLEN BİR DAVRANIŞMIŞ… İKİZLERİM UYUYOR ARTIK

İkizlerimiz Arcan ve Çağan 2013'ün 3 Aralığında dünyaya merhaba dediler, onlarla birlikte kocaman ve mutlu bir aile olduk. Doğumla başlayan zorlu süreç 11 ay boyunca uykusuzlukla devam etti ta ki Sinem hanımla tanışana kadar. Oğullarımın uykuları en fazla 1,5 saat sürüyordu odaları ayrı olmasına rağmen biri ağlayınca diğeri de uyanıyordu, çocukları sakinleştirmeye çalıştıkça uykuları açılıyordu. Gece yarısı saatlerce oturup ya oyun oynuyorduk ya mama yiyorduk ya da uyutmaya çalışıyorduk. Eşim ve ben artık çok yorulmuştuk uyutmak için denemediğimiz yöntem kalmamıştı, kimden ne duyduysak yaptık, denedik, fakat hiç bir işe yaramadı. Doğru sandığımız ve yapmaya çalıştığımız her şey bizi daha fazla çıkmaza sokuyordu. Yine uykusuz gecelerden biriydi çocuklar yarım saatte bir uyanıyorlardı eşimle ne yapacağımızı şaşırdık, eşim bir ara odadan çıktı sonra elinde telefonla geri geldi. Bebek ve uyku diye bir site bulduğunu, 14 günde bebeklere ve ailelere uyku eğitimi verdiklerini ve benim adıma bir form doldurduğunu söyledi, uykulu ve umutsuz gözlere baktım o kadar çok şey denemiştik ki artık hiç bir şeye inancım kalmamıştı. Sinem hanımla tanışana kadar uykunun öğretilebilir bir davranış olduğunu bilmiyordum ayrıca Sinem hanım bize sadece çocuklara uyku eğitimi konusunda değil daha birçok konuda çok yardımcı oldu. Sabah ilk işim Sinem hanım beni aramadan onu aramak oldu. :) Uyku eğitiminin 14 günlük bir süreç olduğunu ve 14 günün sonunda ikizlerimin uyuyacağını söyledi bu bana inandırıcı gelmedi, 11 aydır uyumayan çocuklar 14 günde nasıl uyuyacaktı? Ama Sinem hanım bir mucize yarattı. Sinem hanım öncelikle deneyimli bir anne ve profesyonel bir uyku danışmanı olduğu için sesim deki umutsuzluğu fark etmişti ve hemen işe koyuldu. Çocukların yaşlarına göre bir uyku planı çıkardı ve yapmamız gereken her şeyi bize tek tek anlattı. Ama ilk gece büyük bir hevesle başladığımız uyku eğitimimizde başarısız olduk o gece yine Çağan babasıyla, Arcan’ da benimle uyudu. Tam ümitsizliğe kapılmışken Sinem hanım ellerini bize yeniden uzattı nerede yanlış yaptığımızı anlattı ve tekrar ayağa kalmamızı sağladı. Gece ve gündüz bizlere inanılmaz destek oldu. Ne zaman zor durumda kalsak telefonun diğer ucunda bize yardıma hazırdı. 2. günden itibaren çocuklar uyumaya başlamışlardı, sanki çocuklara sihirli bir el değmişti. Ama daha da önemlisi ise çocuklar gece uyanmadan uyumaya başlamışlardı. Bu bizim için bir mucizeydi. Eşimle hem çok şaşırıyorduk, hem de çok mutlu oluyorduk. Çünkü Sinem hanım sayesinde 11 ayın sonunda ilk defa bizde uyumaya başlamıştık. Hayatımız düzene girdi ve daha 14. günün sonuna bile gelmeden ikizlerimiz yatar yatmaz uykuya dalmaya başladılar. Sinem hanım sayesinde ikizlerin doğumundan sonra başlayan kitapta yeni bir sayfayı aralama imkanımız oldu. Güneş artık bizim evde de doğmaya başladı. Eğitimimiz esnasında yaşadığımız her zorlukta, her umutsuzlukta, her sıkıntıda bize herkesten fazla destek oldu. Işığı bulmamız için var gücüyle çabaladı. Eğitimimizi tamamladıktan sonra bile bizi yalnız bırakmayan ve desteklerini esirgemeyen Sinem Hanım’a ve Bebek ve Uyku Ailesine sonsuz teşekkürler...

Serap, Eskişehir
Sami Şenyuva (20 aylık)

DOĞRULARIM YANLIŞ ÇIKTI…

Sami bir takım uyku alışkanlıkları edinmiş buna göre de bir düzen kurmuştuk. Her şeyin de fevkalade doğru olduğunu düşünüyorduk: Odada müzik çalarak uyutuyorduk, gece uyanınca sütünü içip tekrar uyuyordu, -taa ki Sami bunların hepsine tepki verip uyumayı rededene kadar. Yatarken sütü reddetmeye başladı, uyumak istemedi, uykusuz olunca sürekli ağladı ve yemek yemedi, sadece çok sevdiği birkaç şeyi az miktarda yedirebiliyorduk, gece 2-3 kez uyanıyordu ve huyu değişmişti ve hepimiz perişan olmuştuk. Ayakta sallamaya çok karşı olmama rağmen yanımızda uyutma ve sürekli kucakta taşınıp süt verme noktalarına kadar geldi. internette bir şeyler okuyup çözebileceğimi düşünürken, Sinem Hanım'ın sitesini gördüm ve hemen bağlantı kurdum. Kendisi bizimle çok ilgilendi. 3-5 gün biraz zor oldu ama Sinem Hanim desteği hiç bırakmadı, bu da beni kararlı yaptı. Dolayısıyla su an hepimiz çok rahatız. Sami bütün gece uyuyor, gündüz uykuları da düzene girdi. Sinem Hanım'a katkılarından dolayı çok teşekkür ederiz.

Burcu, İSTANBUL
Zeynep Sürücü (7 aylık)

UYKUSUZ GÜNLER GERİDE KALDI

Eğitime başlamadan önce çok zor uyuyan, hatta uyuyamayan bir bebekti Zeynep. Sabahlara kadar ayağımızda veya çarşafla sallamaktan o sarhoş oluyor bizde yorgunluktan yığılıp kalıyorduk. Buna rağmen çok kez güneşin doğduğunu görürdük ama Zeynep hala uyumazdı. Artık gecelerin olmasını istemez hale gelmiştik. Zeynep’in 15 dakikalık gündüz uykuları onu da bizi de çok yıpratmaya başlamıştı gün içinde uykusuz ve huysuzdu.

Dualarımızın sonucunda Sinem hanımla tanıştık. Acaba olur mu, başarabilir miyiz derken, Sinem hanımın sıcak rehberliğiyle kısa zamanda uykularımızın ne kadar tatlı olduğunu gördük. Güneş artık biz uykuda iken doğuyor ve kızımızın ne kadar hızlı büyüdüğünü anlıyoruz. Darısı bütün uyuyamayanların başına. Teşekkürler uyku ve bebek ailesi...

Ayşe, Konya
Deniz Gürel (11 Aylık)

KIZIM HUZURLU, BİZ MUTLU

Deniz bizim ilk bebeğimiz ve doğduğu günden beri tüm ailenin gözbebeği. Annemlerden uzak bir şehirde oturduğumuz ve bakıcıya bırakmak istemediğimiz için annem ve babam Deniz’e bakmak için bizimle kalıyorlar. Deniz tüm aileyle birlikte büyüdüğü ve tüm ilgi üzerinde olan bir bebek olduğu için çok şanslı. Kızım 2 aylıkken çalışmaya başladım. Gündüz anneannesi ve dedesiyle olduğu için çok huzurluydum. Gelişimi ile ilgili her şey yolundaydı ancak uyku ilk dönemlerden itibaren olmasa da 3.- 4. aydan itibaren bizim için gün geçtikçe büyüyen bir sorun olmaya başlamıştı. Her ağladığında yatağından aldığımız için yatağında kendi başına uykuya geçmesini hayal bile edemiyorduk. Sallanarak uyuyan bir bebek hiç olmadı. Sadece kucakta gezerek uyuyan bir bebek olduğunda sadece ben ve babası değil, anneanne ve dede için de durum artık çekilmez olmuştu. Kendisi ağlıyordu ve huzursuzdu. Uyutmaya çalışma seanslarımız zaman zaman 1,5 saate varıyordu ve hepimizde bel ve sırt ağrıları başlamıştı Kendisinin de bu durumdan mutlu olmadığını aslında hep biliyordum. Sonunda internette neler yapabileceğimizi araştırırken Sinem Hanım’ın sitesine rastladım. Sitede günlük 2 periotta toplam 3 saatlik uyku ve gece 11-12 saate varan gece uykusu uyuyabileceğini okudum ama bu bizim için hayaldi. Çalışmaya başladık ve ilk yaptığımız şey kızımızın odasını ayırmak oldu. Ona bir oda yapmayı planlıyordum ama erteliyordum. İkinci şey gece anne sütünü vermeyi bırakmak oldu. Bu inanılmazdı. Hep acıkıyor ve uyanıyor diye kendimizi inandırdığımızı fark ettik. Sinem Hanım bizi bu konuda ikna etti 14 günlük süreç çok kolay olmadı. İlk akşam 1,5 saat uykuya direndi. Ama pes etmedim. Eşim ve annem bize bu süreçte destek oldu ve kısa zamanda sonuca ulaştık. Uyku bizim için büyük bir sorundu ve gerçekten hayatımızın değiştiğini söyleyebilirim. Kızım gündüz ve gece kesintisiz ve gerçek anlamda kaliteli uyku uyuduğu için çok daha huzurlu, ben ve eşim işe artık daha dinç gidiyoruz. Annem ve babam da dahil hepimizin bel ve sırt ağrıları azaldı Yatağında kendi kendine uykuya geçen bir meleğimiz var artık. Siz de uyku problemi yaşıyorsanız lütfen destek alın. Her çocuk kaliteli ve kesintisiz uykuyu hak ediyor ve tabii siz de Kızımızın mutlu uyuması ve uyanması bizim için paha biçilemez. Sinem Hanım’a ve Bebek ve Uyku Ailesine sonsuz teşekkürler. İyi ki karşılaşmışız

Sevgiler,
Güliz, Adana
Mustafa Çayır(14 aylık)

UYUMAYI ÖĞRENMEK BU KADAR GÜZEL OLMAMIŞTI...

Mustafa doğduğunda çok sakin huzurlu uykuları düzenli olan bir bebekti, taa ki 4.ayımıza kadar ondan sonra gece nöbetleri sabaha kadar oturmalar koridorda gezdirmeler, olmadı pusette sallamalar, oda olmadı en son çare olarak bulduğumuz çarşaf da sallamalar başladı saatlerdir. Yatağa koyduğumuzdan, 1saat sonra tekrar uyanmalar ve sabaha kadar sürüp giden uykusuz geceler. Gün boyunca mutsuz uykusunu alamayan bir çocuk sürekli arkasından yemek yedirmeye ve uyutmaya çalışan bir anne Bunları yaşadıktan sonra bana Mustafa saat 20.00 uyuyacak ve sabaha kadar kalkmayacak deseler hayatta inanmazdım! Ta ki SİNEM hanımla tanışana kadar uykusuz gecelerimizi sanki sihirli bir değneği vardı ve tamamen değiştirdi artık, Mustafa kendi yatağında ve odasında yalnız uyuyan gece uyansa bile kendi kendine tekrar uyumayı öğrenen bir bebek oldu ve, şimdi mutlu uyanan, son derece iştahlı bir Mustafa, huzurlu, sağlık düşünen uykusunu almış bir ANNE sabah işe uykusunu alarak giden bir BABA var. Sinem Hanım'a sonsuz teşekkürler iyi ki hayatımıza girdiniz.

Binnur, Ankara
Aysima Aybar (24 aylık)

MUTLU UYKULARIMIZ VAR ARTIK

Kızımız ilk doğduğunda gayet kararlı davranıp "asla sallamak falan yok, kendi yatağında kendi kendine uyuyacak" demiştim. Ne yazık ki kızım yaşadığı gaz sancıları ile karışık huysuzluk krizleriyle beni bu söylediğime pişman etti ve 7. ayına kadar Aysima'yı uyurken dahi başından ayrılmadan sallıyordum:( Bu durum çekilmez bir hal alınca sadece sallayıp yatağına bırakmaya başladım ne yazık ki kızım gündüz uykularında da gece uykularında da sık sık uyanıyor ve onu tekrar uyutmam için ağlıyordu ve bu durumda çekilmez bir hal almıştı. 18 aylıkken memeden kestim yine uyanıp durdu buda çözüm olmadı. 2 ay önce sallamayı da bıraktım ninni söyleyip uyutuyordum bu defada uyanıp uyanıp ninni söylememi istiyordu :( Bu durumda çekilmez bir hal almıştı ki internette neler yapabileceğimi araştırırken Sinem Hanım ile karşılaştım ve hayatım değişti:)

Hemen kolları sıvadık ve Sinem Hanım ile birlikte Aysima'ya aşama aşama kendi başına uyumayı öğrettik.Eğitim sürecinde kimi zaman Aysima beni çok bunaltsa da eğitim sonundaki mutluluğumu düşünüyor, Sinem Hanım'ın da büyük ilgi ve desteği ile mutlu oluyordum:)

Şimdi ise Aysima'yı öpüp yatağına bırakıyor ve odasından çıkıyorum:)Minik kuzum kendi kendine uyuyor:)Bu bir mucize benim için..Kızımın düzenli ve kesintisiz bir uykusu var artık:)Sinem Hanım'a sonsuz teşekkür ediyorum:)Hayatımın sonuna kadar unutamayacağım hatta Aysima'nın çocuklarına bile anlatacağım bir danışmanımız var artık ve tabi ki bir de mutlu uykularımız:)

Yeliz, Erzurum
Ali Toprak TURAN (11 aylık)

MUTLU SON

Eğitime başlamadan önce Toprak bey in uyku düzeni hayatımızda muhteşem bir stres yaratıyordu. Ya meme emerken yada kucakta dolaşarak uyumak istiyordu. Ayrıca paşamız istediği saatte yatıyor istediği saatte kalkıyordu.

Eşim ve ben özellikle geceleri nöbet tutmaktan zevk alma moduna geçmiştik ki Sinem hanım çıktı karşımıza. Bize 2 hafta içerisinde paşamızın uyku düzenini oluşturabileceğimizi, akşam belli bir saatte yatıp belli bir saatte kalkacağını ve ayrıca iki gündüz uykusu uyuyabileceğini söylediğinde hiç tereddüt etmeden denemeye karar verdik. İlk akşam paşamız 45 dk lık bir direniş sergiledi ancak Sinem hanımında taktik ve yönlendirmeleriyle sonunda biz kazandık. Sabaha kadar mışıl mışıl uyudu. Üçüncü güne geldiğimizde yavrumuz uyku düzenini kurmuş biz de rahata ermiştik. Artık beşiğine koyduğumuzda oyun arkadaşıyla oynayıp uykuya geçiyor. Çok çok teşekkürler Sinem hanım.

Suna, İstanbul
Çınar ERİŞ (21 aylık)

BİR MUCİZEYDİ…

Oğlumuz Çınar doğumundan beri meme ile uyuyan ve geceleri sık sık uyanan bir çocuktu. Emzirmeyi kesmeme rağmen geceleri emme içgüdüsüyle sürekli uyanıyordu. Bizde uyanmaması için biberonla emme durumunu devam ettirmekteydik. Aynı zamanda kendi yatağında uyumuyor bizimle birlikte yatıyordu. Bizim odamızı kendi odası olarak benimsemişti. Hem uyku düzeninin olmaması hem de sürekli uykumuzun bölünmesi ikimiz içinde çok sağlıksız olmaya başlamıştı. Bu durumdan dolayı Çınar iştahsızlık bir çocuk haline gelmişti ben ise uyku düzenimiz olmadığı için sürekli yorgun uyanan dinlenemeyen bir anneydim.

Bunun artık bu şekilde gitmeyeceğini düşündüm ve Sinem Hanım'a danışmaya ondan yardım almaya karar verdim. Sinem Hanım Çınar'ı ve ailemizi, yaşam düzenimizi şimdiye kadarki durumumuzu çok iyi analiz ederek bize ışık oldu. Sadece ilk başlangıçtaki gecemiz bizi biraz zorladı diyebilirim. Zaten her şekilde Sinem Hanım telefonda bizim destekçimiz olarak yanımızdaydı.

Her geçen gün Çınar yeni düzenine biraz daha alıştı ve emerek uyuma içgüdüsünü de bıraktı. Artık geceleri biberon emmediği için daha iştahlı bir çocuk oldu. Şimdi Çınar'ı yatmadan önce sadece besliyorum.(biberon artık hayatımızda yok)Uyku zamanımız geldiğinde odamıza gidiyoruz, yatağına bırakıyorum öpüp iyi uykular dileyip yanından ayrılıyorum ve birtanecik canım oğlum sabaha kadar mışıl mışıl uyuyor.

Sonuç olarak, Çınar da bende sabahları daha zindeyiz. Oğlum mutlu,iştahlı,ben ise uykum bölünmediği için daha dinçim. Sinem Hanım'a gerçekten minnettarız. Oğlumun artık bir uyku meleği var... Sonsuz teşekkürler

Pınar, Kayseri