Mezunlarımız

 

Elif Adel APAYDIN (12 aylık)

AMAN SABAHLAR OLMASIN

1 ay erken geldiğim dünyada başta her şey yolunda gidiyordu. Mamamı zamanında yiyip, uykuma devam ediyordum. Kucaktan kucağa gezip sonunda birinin kucağında uykuya dalıyordum. Benden iyisi yoktu. Sonra bir ara mamamı yedikten sonra karnım ağrımaya başladı. Karnımın ağrısından uyuyamıyordum. Ben uyumadığım için anne babamı da uyutmuyordum. İlk uyku sıkıntılarım böyle başladı. Annemin, ben içerdeyken apandisti patladığı için sağlık nedenlerinden dolayı ben doğduktan sonra da kendi evimizde kalamıyorduk, kendi yatağımda yatamıyordum. Geceleri annemle babamın yanında gündüz de canım nerde isterse orda uyuyordum.
Sonra uzun bir tatile çıktık. Otel odalarında başka yataklarda iyice uykum kaçtı. Artık geceleri sokakta gezmeden uykuya dalamıyordum. En ufak bir seste hemen uyanıyordum. Daha sonra kendi evimize geldik. Ama ben iyice uykusuz olmuştum. Gece 12den önce uyumuyordum. Geceleri de 8-10 kere annemi emmek için uyanıyordum.  Gündüz de iyice uyuyamadığım için sürekli huysuzluk yapıyordum.
Sonra annemin arkadaşı Ceren Abla bizi ziyarete geldi. Onun sayesinde annemler Sinem Abla ile tanıştılar. Sinem Abla sayesinde ben de nasıl rahat bir şekilde uyuyabileceğimi öğrendim. Eğitimin ilk gününe babamla başladım. 1 saat 40 dakika direndim ama 2. Gün 20 dakika direnebildim. Başlarda biraz zorlansam da artık belirli aralıklarla kendi isteğimle kimseyi üzmeden, ağlamadan kendi odamda, kendi yatağımda mışıl mışıl uyuyorum. Meğerse geceleri annemi emmeme gerek yokmuş, uyumak çok daha zevkli bir şeymiş :) Artık geceleri uyanmıyorum, uyansam bile kendi başıma tekrar uykuya dalıyorum. Ve sabah kalktığımda annemle babamla daha güzel vakit geçirip oyunlar oynuyorum. Hepimiz daha mutluyuz artık. :)

Özlem, Muğla

          

Mira Pasdeloup (5 Aylık)

UZUN MESAFELİ BİR UYKU HİKAYESİ

Mira geceleri iyi uyuyan ama gündüzleri 20 dakikadan fazla uyuyamayan, o yüzden gün içerisinde yorgun bir çocuktu. Annesi, Mirayı kucağında uyutmaya alıştırmış, kimi zaman saati bulan kucakta gezdirmeler yüzünden yorgun bir anneydi. Ama şanslı bir yanları vardı : Sinem ablayı uzun süredir tanıyorlardı. Mira 5 aylık olunca ve annesinin işe başlama tarihi yaklaştıkça, bu işin böyle gitmeyeceğini anladılar ve Sinem ablayı aradılar. Oysa taa Paris'te oturuyorlardı. Uzaktan uzağa bu iş olur muydu? "Olur" dedi Sinem Abla. "Ama iki hafta çok disiplinli olacaksın ve dediklerimi aynen yapacaksın". Annesi bunun, Mira ağlasa da pes etmemek demek olduğunu biliyordu. Ama Mira normalde ağlamayan bir çocuktu, annesi onun ağlamasına nasıl olacak da dayanacaktı? Sonunda dayanamayıp kucağına alacağını ve tüm eğitimi mahvedeceğini seziyordu. Çünkü kitaplardan okuduğu şeyleri önceden denemiş ama dayanamadığı için yarıda bırakmıştı, sonra üstüne üstlük tatile çıkmışlardı, Mira'nın uyku düzeni tamamen altüst olmuştu ve kucağa da iyice alışmıştı.
İste burada Mira'nın babası devreye girdi, "ilk 3 gün çok ağlıyorsa, o ilk 3 gün ben yatırırım" dedi. O yüzden bu uyku hikayesi bir cuma akşamı başladı. Pazartesine kadar babası yatırdı Mira'yı, söylenenleri harfiyle yaptı. Bir gün Mira çok ağlayınca annesi de dayanamayıp ağlamaya başladı, telefona sarılıp Sinem ablayı aradı, Sinem Abla hemen ne yapacaklarını söyledi, en çok da moral verdi. O an annesi bu işin kitapla neden olmadığını anlayıverdi, zor zamanlarda onu yönlendirecek güvenilir birine ihtiyacı vardı ve bu kişi Sinem  abla idi.

Hikayenin sonunda, Mira artik kendi başına uzun uzun ağlamadan uyuyan, o sayede de uzun uzun oyun oynayan dinlenmiş bir bebek. Bir de artık en ufak seste uyanmayan, uyansa da kendi kendine tekrar uykuya dalabilen bir bebek. Annesi ise başlayıp  da devreye bakicisi girince bile düzeni bozulmadı...

Evren, Paris

          

Ali Demir Gürsoy (5,5 Aylık)

ÇARŞAFTA SALLAMA BİTTİ

Bir kadının en güzel anıları hamilelik olan süreci bazen soğuk rüzgarlarla bazen de sevinç gözyaşlarıyla,28+5 haftalık doğumla tamamlamış bir anne olarak sesleniyorum siz sevgili annelere..  Çok zorlu ve yıpratıcı süren 79 günlük yeni doğan yoğun bakım mücadelemizi Ali Demir’in doğması gereken gün 25 mart ta tamamladık. Bu süre zarfında oğluma hiç dokunamadığım onu hissedemediğim ve sürekli yaşamıyla tehdit edildiğim için kendime söz vermiştim onun her istediğini yapacaktım... İlk aylar inanılmaz gaz sıkıntısı çektiği için sürekli kucakta gezinen bebeğim artık kendi yuvasının sadece kucak olduğunu öğrenmiş beşiğine koyduğumuzda sürekli ağlayan bir bebekle karşı karşıya kalmıştım. Olsun benim istediğimde buydu zaten hep benimle benli olsun yeter ki olsun…Ne zaman ve nasıl oldu bilmiyorum ama Ali Demir emzik olmadan ve çarşafla sallanmadan uyumayan bir bebek olmuştu. Emziği her düştüğünde ağlayan, gece saatte bir hatta bazen yarım saatte bir tekrar çarşafta sallanmak isteyen bir bebek olmuştu. Başka hiçbir şekil de kesinlikle uyumuyor, başka yöntemlerde sürekli ağlıyordu. Öyle ki biz seyahatlerde arabayı kenara çekip bebeğimizi uyuttuktan sonra, kontağı bile sessizce çevirmeye çalışan umutsuz aile olmuştuk. Aklımda sürekli Sinem hanım vardı. Şimdi arasam yarın arasam diye sürekli erteliyordum. Oysa telefon numarası çok uzun süredir rehberimde kayıtlıydı. Ali Demir’i ikinci bir kişi olmadan uyutamadığım ve gerçekten çileden çıktığım bir gün Sinem Hanım’ı aradım. güvenmek için görmeye bile gerek kalmayacak içtenliği ve samimiyetiyle Ali Demir’i birlikte uyutacağımızı söylediğinde evet bende inandım. Kararlıydım. İlk gece tam 2.5 saat direnen oğlumu bu eğitim sayesinde çok daha iyi tanıdım diyebilirim. Ali Demir bize hem fiziksel anlamda hem uyku anlamında yeni bir döneme başlayacağımızı ilk günden göstermişti. Prematüre olduğumuz için gelişimimiz düzeltilmiş yaşımıza göre hesaplanıyordu ve Ali Demir henüz 5 aylıktı. Yatağın da kendi başına uyuyabilme sürecinde sürünme, yuvarlanma, köprü kurma hatta emekleme çalışmalarına kadar bir anda çok büyük ilerleme kaydettik. Her bebek gibi ilk zamanlar dirense de Ali Demir artık kendi başına, yatağın da uyuyabiliyor..
Biliyorum bunu okurken benim bebeğim hayatta uyumaz diyorsun Sevgili Anne..
Bende senin gibi düşünüyordum.. Ama şu an 10.dakikada ağlamadan kendi başına uyuyan oğlum sayesinde rahatça yazabiliyorum bu yazımı..
Evet oğlumun hayatına muhteşem dokunuşu yapan Sinem Hanım’ı iyi ki tanımışım, iyi ki aramışım.Bu süreçte bana destek olan tek kişi olduğu için kendisine minnettarım..
Sinem Hanım bence sadece çocuk uyutmuyor. Biz sevgili annelerin mutlu, huzurlu ve kaliteli çocuk yetiştirmesi için topluma hizmet çalışması yapıyor. .İyi ki yapıyor..
Emeğinize, yüreğinize sağlık..
Ali Demir ve ben sizi sürekli sevgiyle anacağız..
Teşekkürler BebekveUyku…Teşekkürler Sinem hanım  

Elif, Trabzon          

Emir Duha Bozdemir (12 Aylık)

KORKULAR BOŞA

Kim demiş tatilde düzen bozulur diye! Emir 4 aylık olana kadar düzenli sonrası ise düzensizlikte on numara bir bebekti. Gece gündüz kolumda ha uyudu ha uyuyacak... uykuya dalınca aksırma öksürme ses çıkartma belli klişe sözlerimiz oldu. Her şey reklamlardaki söylenen söz gibi (sevgi, uyku, oyun) şeklinde ilerlemiyor ki. Bir kere sevgi zaten varda uyku yoksa annede çocuk da mutlu olamıyor. 9 buçuk aylıkken kendi okuduklarımla bir uyku eğitimi vermeye karar verdim çünkü her durumda ağlıyordu zaten. Kendimce başarılı olsam da bir sürü eksik vardı. Dışarı çıkamıyordum mesela en ufak sosyal aktivite yoktu. Çıkarsam sistem çöküyor ve haliyle ben çöküyordum. Okudum okudum yok. Uyku eğitimi verdim demekle bitmiyor ki. Ateşi var dişi var huysuz anı var tatili var düğünü var emmesi var emmemesi var var oğlu var bunları kendim çözemedim. Sinem Hanımı zaten takip ediyordum iç sesim de hep başka birini arama o kişi sinem hanim diyordu çünkü o da bir anneydi. Sayfalarca soru hazırladım ve aradım. Ben yangından mal kaçırır gibi soruları sıralarken Sinem hanim sakin ılımlı ve anlayış içinde "her şeyi çözeceğiz" diyordu. Meğer benim yaptığım uyku eğitimi değil uyku Eğitim gibi yarım yamalak bir şeymiş. Bir sürü hata bir sürü yanlışlarımı gördüm. Peki sonuç ne mi oldu tatile de gittim gezmeye de oğlumda uyudu uyudu uyudu... O sayfalarca sorular da hepsi çöp. Naparsam yapayım uyumuyor, yok benimki hayatta uyumaz yıkar ortalığı demeyin uyuyor el elden üstündür. Ağlamadan uyutmak... Bence her şekilde ağlıyorlar  her gün ağlamaktansa biraz katlanıp sonra el sallayarak iyi geceler dileyip odadan çıkmak mışıl mışıl uykuya geçmeleri her şeye değer. Korkularımdan arındırdığınız için cesaretlendirip yapamam diye düşündüklerimi yapmamı sağladığınız için çok teşekkür ediyorum.

Neriman,Konya

EREN KARZAN ( 10,5 aylık)

EREN'İN  UYKU HİKAYESİ

Eren doğduğu günden itibaren uyku konusu bizim için bir sorun halindeydi. Kendi kendine uyuyamadığı için biz onu kucakta sallayarak veya pışpışlayarak uyutuyorduk. İlk başlarda çok zorlamayan bu uyutma biçimi gün geçtikçe hem onu hem de bizi yormaya başaldı.
Artık etrafındaki olayların farkındaydı ve onu uyutmak eskisinden daha zor olmaya başlamıştı. Özellikle hareket etmeye , emeklemeye başlamasıyla birlikte gündüzleri çok daha aktif geçiren bebeğim  uykusu geldiği için yoruluyor, huzursuzlanıyor fakat bir türlü uykuya dalamıyordu.
Gece uykularımız daha iyi olmakla beraber her uyku öncesi  hem Eren için hem de bizim için son derece yorucu ve sinir bozucu bir hal almıştı. Bazen 45 dakikalık veya bir saatlik ağlamalarla uykuya dalmaya başlamıştı. Özellikle gündüz uykularında güçlükle uyuttuktan sonra yarım saat gibi kısa bir sürede ağlayrak uyanıyor ve tekrar uyutamıyorduk. Artık bu noktada  bu işi bu şekilde yürütemeyeceğimizi anladık. Aslında baştan beri bildiğim fakat bir türlü cesaret edemediğim uyku eğitimine Sinem Hanım sayesinde karar verdik.
Zorlu bir ilk geceden sonra Eren 1 saat içinde kendi başına uyumayı başardı. Her geçen gün bu süre kısaldı ve Eren  kendi yatağında kendi başına uyumayı öğrendi.  Bu noktada kendi kendine uyumayı öğrenmesi  kadar uzun gündüz uykuları beni  çok mutlu etti.
Artık gece ve gündüz uykulaı çok daha kaliteli ve kesintisiz olduğu için hem o hem de biz çok daha huzurlu  ve mutluyuz. Teşekkürler  Sinem Hanım!!

Pelin, İstanbul

Selim Saatcioğlu (7,5 Aylık)

SELİM’İN UYKU HİKAYESİ

Selim doğduğundan beri, gülmeyi pek sevmeyen, uykuya dalmakta zorlanan, maksimum 3 saat uyuyan (arada bir kaç kere 4 saat uymuşluğum da var) bir bebek. Neredeyse 4 aylık olana kadar gündüz uykuları evin içinde kendi pusetinde uyutuyorduk. 3,5 aylıkken okuduğum kitaplardan öğrendiğim kadarıyla kendim uyku eğitimini verdim. Ya da verdiğimi sandım. Zaten hiç yanımda yatırmadım, çok ta zor olmadı aslında ilk uyku eğitimim. Evet pis pis yapmıyordum yatırırken ama gece eşimle 2 defa kalktığımızda (çok nadir) 'iyi ya bu gece hiç kalkmadık' diyorduk. Ta ki, 5,5 aylık olana kadar! Bitmek tükenmek bilmeyen ağlamalar, artik dayanılmaz bir hal almaya başlamıştı. Gece uyandığında tekrar uyumasını sağlamak çok uzun bir süre alıyordu, üzerine bir de tatile gitme, bakıcının ayrılması, babaanne de bir süre yaşamak eklenince artık işin içinden çıkamaz hale geldik. Popoya pışpışlarımız, popoya şaplak halini aldı. Ben uykusuzluktan zaten alışamadığım yeni hayatımda sinir krizleri geçirme evresine gelmiştim.  İşe uykusuz gidiyor, hiçbir şeye konsantre olamıyor ve hiçbir şeye tahammül edemiyordum. Nitekim 3 hafta önce bir gece yine uyutma seanslarında artık dayanamayıp kendimi kapı dışarı attım ve oturup kaldırımda ağlamaya başladım. Ertesi gün hemen ise koyuldum ve Sinem Hanım'ı aradım. Hemen başlamak istiyordum. Sağ olsun soğukkanlılığı ve kibarlığı ile üstesinden geleceğimizin güvencesini verdi. Bize püf noktalarını öğretti ve 3. geceden itibaren Selim gece uyanmamaya başladı! Uyansa bile kendi kendine tekrar uykuya devam ediyordu. İnanamadık! Bebeğime başka bir gözle bakmaya başladım, sabahları birbirimize gülerek Günaydın diyoruz, anneliğimden zevk almaya başladım! Meğer mutluluğun uykuyla bir ilgisi varmış!! Her şey için çok teşekkürler, umarım düzenimizi iyice oturtup, seyahatte, dışarı da da uyku bizim bir problem olmaktan çıkar, çıkmasa da sorun değil Sinem Hanım bir telefon kadar yakin :) :)

Elvan, İstanbul

Elif Ayyıldız (7 Aylık)

BİR UYKU MASALI…

Bir varmış bir yokmuş bebeğim günlerden bir pazar günü gelivermişsin dünyamızı aydınlatan biriciğim... Senin gelişinle mutluluk sarmış her bir yanımızı senin bakışın gülüşün olmuş bizim hayatımız... Bu masal sana nasıl uyumayı öğrettiğimiz ile ilgili... Dünyaya ilk geldiğin aylar pek de sevemedin uykuyu tıpkı diğer yeni doğanlar gibi anne kucağı daha sıcak daha güvenli bir ortam oldu sana ve anneyi çevreyi izlemek uykudan daha keyifli olmaya başladı gün geçtikçe bunu biliyorum. Ama uykusuz geçen günlerin seni yorduğunu görmeye başladıkça bir şeyler yapmam gerektiği hissine kapıldım.. Araştırdım araştırdıkça öğrendim ki bebekler yataklarında kendi kendilerine mışıl mışıl uyuyup mutlu uyanıyorlarmış öyle yazıyordu uyku meleği sinem hanımın bloğunda.. Ve biz de babanla karar verdik senin huzurlu uykuların ve mutlu uyanmaların olmalıydı.. Bunun içinde biraz daha büyümeni bekledik sen 6 aylık olduğunda bunu başarabileceğine gönülden inandık ve başladık... Her geçen gün her geçen uyku bir öncekinden daha çok umut vericiydi ve takıldığımız her rampada bizi düzlüğe sinem melek çıkardı o olmasaydı belki geriye sarıp çoktan pes etmiştik... Derken derken bir baktık sen uykucu oldun çıktın ne zman uyanır diye kapılarda kaldık babanla... Uyansa da oynasak sevsek dedirttin... Hele o uyanışların dünyalara değer öyle mutlu öyle huzurlu oluyordunki uyandığında seni öyle görmek tarif edilemez herhalde... Günler geçti aylar geçti ve sen yatağında kendi kendine uykuya dalan uykucu şirin olup çıkmışsın... Bu masalla gökten üç elma düşsün biri ailemize biri sinem hanıma biri de tüm annelere gelsin... Sinem hanımın yardımları için ona sonsuz teşekkür ederiz... Uyku problemiyle savaşmak zorunda değilsiniz güzel anneler bir kaç hafta içinde bebeğinize uykuyu öğretebilir ve hem sizin hem bebeğinizin hayatının ne kadar da mutlu ve huzurlu geçtiğine tanık olabilirsiniz... İyiki sinem hanımı tanımışız onunla mutlaka siz de tanışın çok şey kazanacaksınız...

Ümmügülsüm, Ankara

Korhan Mete Tuncer (8 Aylık)

KORHAN METEMİZ BİR İLKİ BAŞARDI…

Korhan Mete 07 Kasım 2014 tarihinde dünyaya geldi. Onun gelişiyle hayatımız tamamen değişti ve mükemmelleşti. İlk 3 ay bitmek bilmeyen gaz sancıları daha sonra diş çıkarmaya başlaması nedeniyle bir türlü uyku düzenini oturtamamıştık. Bu nedenle her anne baba gibi bizimde denemediğimiz yöntem kalmamıştı. Battaniye içinde sallamalar, çingene salıncağı dedikleri salıncakta sallamalar, kucakta saatlerce pişş pişş yaparak sallamalar ve en son artık ayakta sallamaya geçmiştik. Ben diğer yöntemlerdense ayakta sallamanın daha iyi olduğunu düşünmüştüm. Ta ki Korhan Mete 8 aylık olana kadar. Korhan Mete saatlerce ayakta sallanmasına rağmen sallama durduğu anda gözlerini hiç uyku uyumamışçasına açardı. Yatağına koyduğumuzda uyanırdı. Sürekli ayakta sallamaya alışmıştı ve en fazla yarım saat uyurdu. Korhan Mete büyüdü ve artık kilo olarak da beni yormaya başlamıştı. Yazın bu sıcağında 10 kiloluk bir bebeği ayakta sallamak hiç kolay değildi.  . Gece uyuduğu zamanlarda emdiği için saat başı uyanırdı ve bende acıktığını düşünerek sürekli emzirirdim.  Böyle olduğu için uyku düzenimiz olmadığından belli bir yemek düzenimizde oturmamıştı.  Gündüzleri de doğru düzgün uyumazdı. Artık ne evime ne de kendime vakit ayıramaz olmuştum. Babamızda yoğun bir şekilde çalıştığı için fazla ilgilenemiyordu. Ben ise sürekli uykusuz, sinirli, yorgun bir anne olmuştum. 2 yıl ücretsiz izindeydim çalışma hayatına dönsem ne yapardım bilemiyorum. İşte bu nedenlerle artık bu duruma bir an önce son vermem gerektiğini düşündüm.  İnternet üzerinden sürekli Sinem Hanımı takip ediyordum. Kendisiyle görüşene kadar böyle bir şeyin mümkün olacağına Korhan Mete’nin yatağında kendi kendine uyuyacağına asla inanmıyordum. Cesaretimi toplayıp Sinem Hanımı aradım, bana güven veren konuşması, içtenliği, samimiyeti, sakinliği, sabrı, ilgisi ve “ İnanın Korhan Mete uyuyacak bunu birlikte başaracağız. ‘’  cümlesi bütün düşüncelerimi değiştirdi.  Ben ne kadar olumsuz konuşsam da hep karşılığı olumlu oldu. Benim oğlum inat çok direnir biz başaramayız desem de her bebek gibi Korhan Mete’nin de uyumayı öğreneceğini her şeyin çok güzel olacağını söyledi ve bize de elini uzattı Sinem Hanım. Gerçekten de herkesin bahsettiği gibi tam bir melek. Eğitim süreci boyunca kendisi ve kızı rahatsız olmasına rağmen bizi asla aksatmadı her anımda hep benimleydi ve destek oldu. Hakkını asla ödeyemeyiz.  Gelelim eğitim sürecimize evet hiç kolay olmadı içimin parça parça olduğu oğlumun ağlayışına dayanamayıp benimde ağladığım geceler oldu. İlk gecemiz tam bir buçuk saat boyunca ağlamakla geçti. Kendimi o kadar sıkmışım ki omuzlarımda sanki çuval taşımışçasına yorulmuştum. Korhan Mete ‘nin direnişleri çok oldu kafasını yatağa vurmalar, çığlık atmalar ama anne ne kadar sakin, sabırlı ve kararlı olursa sonuçta o derece mükemmel oluyor. Korhan Mete artık sabaha kadar hiç uyanmadan kendi kendine uyku arkadaşımız Elmo ile uyuyor gündüzleri de uykumuz düzeldi çok şükür. Gerçekten bizler nasıl uyutmamız gerektiği konusunda çok bilgisizmişiz Sinem Hanım sayesinde çok şey öğrendik. Korhan Mete uyuyorsa artık her çocuk uyuyabilir yeter ki isteyin ve kararlı olun. Bende bu sayede artık mutlu, huzurlu, dinlenmiş bir anneyim. Oğlumla daha güzel ilgileniyorum. Lütfen bebekleri uyumayan anne babalar zamanla düzelmesini beklemeyin asla düzelmiyor. Çok zor değil 14 gün sonra her şey çok güzel oluyor. Keşke daha önce alsaydık bu eğitimi ama hiçbir şey için geç değil. Bu arada sakın ola çevrenizdekilere kulak asmayın benim annem bile hiç böyle şey duymamıştım ne kadar saçma dedi ama dün akşam ananemiz bu şekilde Korhan Mete’yi yatağına yatırıp uyuttu. Kimse sizin ne yaşadığınızı bilemez anlayamaz.  Ayrıca babanın da düşünceleri çok önemli onun da kararlı ve istekli olması gerekiyor. Lütfen daha fazla beklemeyin. İnanın bunu tek başına bir uzman yardımı almadan başarmanız imkansız.  Bebeğiniz ve kendi sağlığınız için uyku hayatımızda çok önemli .  Oğlumun aldığı ilk eğitim ve biz bunu başarıyla tamamlayıp mezun olduk. Kalbi güzelliklerle dolu Sinem Hanım sayesinde ona minnettarız iyi ki hayatımıza girdi. Darısı bebekleri uyumayan tüm anne babaların başına…

Mine, Manisa
Ozan Say (6 Aylık)

OZAN’IN BAYRAM HEDİYESİ UYKU OLDU

Ozan'ın aramıza katılması en büyük mutluluklarımızdan biri oldu. Doğumundan 21 gün sonra uykusunda düzensizlikler uykuya dalamama ve ağlama nöbetlerimiz başladı. Ozan'ı uyutabilmek için  bilinen tüm yöntemleri denedik (2-3 günden fazla işe yaramıyordu hiçbir yöntem)  En son yatağımıza aldık Ozan memnundu anne ve babasıyla uyumaktan ama bunun uzun süre uygulayabileceğimiz bir yöntem olmadığını biliyorduk. İnternette ne yapabiliriz diye araştırırken  Sinem Hanımın sitesine rastladık. Mezunların yazdıklarını okuduğumuzda denemeye karar verip Sinem Hanıma ulaştık. Kendisi ilk andan itibaren başarabileceğimizi, önerilerini  disiplinle kararlılıkla ve ödün  vermeden uyguladığımızda sonuca ulaşabileceğimizi söyleyerek  bizi yüreklendirdi. Ozan sanki bunu  bekliyormuşçasına günlerde direnmeye çalışıp, ağlayarak bizi vazgeçirmeye çalışsa da, uyku eğitimimizden  taviz vermedik. Ne zaman  zorlansak, endişelensek Sinem Hanım her zaman hattın diğer ucunda  bize moral vererek sakin ve kararlı olmamızı  belirtip Ozan'a  uyumayı öğretebilmemizi sağladı.Kendisine çok ama çok teşekkür ederiz.Biz artık mezun olduk...Ozan'ın  en güzel hediyesi Sinem Hanımın desteğiyle...

Birsen, Tekirdağ
Selin Demirer  (5,5 Aylık)

UYANACAK DİYE NEFES BİLE ALAMIYORDUM!!!

Selin'in 6 aylık olmasına 1 hafta vardı..Her gece nerdeyse saat başı emmek istiyor,beşiğine koyduğumda aman uyanacak korkusu ile nefesimi bile tutuyordum..Sabaha karşı ise tam bir ızdırap şeklinde,beşiğinde bile uyumuyor,koynumda emerek uyumak istiyordu! Sanırım artik bir şeyleri değiştirmeliydim, çünkü o da ben de bu düzensizliğe fazla dayanamazdık.
Diye düşünürken....
Bir uyku Perisine rastladık...Masallar diyarından gelmişçesine hayaller kurduruyor,adeta uzun zamandır gerçek  hayatta görmeye vaktimin ve halimin olmadığı rüyalardan bahsediyordu..
Onunla beraber yola çıktığımda,bir şeyleri değiştirmenin yolunun sabırdan geçtiğini anlamıştım.Tabi ki ilk bir kaç günde diş ağrısı(sıkmaktan;) Rahatlatıcı sesi ve sakin tavrı ile sanki dünyanın en kolay alışkanlığından bahsediyordu "Selin kendi kendine uyuyacak"..
2 hafta boyunca adeta kamp kurdum evde, bebeğimle yalnız kalırsam bu süreyi çok daha kolay atlatabileceğimi hissetmiştim... Ve öyle de oldu.
Selin artık kendi odasında, kendi yatağında, kendi uyku arkadaşı ile mışıl mışıl uykulara dalıyor..O kadar ki sabah uyandığında her ikimiz de birbirimizi özlemiş oluyoruz. Kızımın bu hayattaki ilk başarısı belki ama eminim bu attığımız temel bize hiç beklemediğimiz fırsatları da beraberinde getirecek..
Teşekkürler Sinem Hanım,siz gerçekten Uyku kadar gerekli, Peri kadar sakinsiniz…
Siz tam bir Uyku Perisisiniz..
İyi ki Ailemizdesiniz, iyi ki Ailenizdeyiz..

Selin Demirer : 6 aylık bir Uykucu
Semay Demirer(Annesi) : yeniden doğdu
Alper Demirer (Babası) : Şokta !
 

❤ Sevgiler ❤