HAKKIMIZDA

“Bebek ve Uyku” markasının kurucusu Sinem GERGER AKINAL 1985 yılında İstanbul da doğmuştur. Evli ve 1 çocuk annesidir. Üniversite yıllarından itibaren iş hayatının içinde olmuştur. Büyük çaplı organizasyonların düzenlenmesinde yer almıştır. Daha sonra özel bir kolejde rehberlik birimi sorumlusu olarak çalışmıştır.

Hamileliğin güzel zamanlarını yaşadıktan sonra bebeğinin dünyaya gelmesiyle uykunun, hayatımızda ne kadar öneme sahip olduğunu anlamıştır. Bebeklerin gelişimi için uykunun önemli olduğu herkes tarafından bilinir ama bu dönemde ebeveynler içinde uyku oldukça önemlidir. Kendi kızının uyku problemlerini çözmeye çalışırken uyku eğitimini keşfetmiştir. Yurt dışında çok yaygın olan uyku danışmanlığı eğitimlerini araştırmaya başlamış ve en kapsamlı uyku danışmanlığı programlarından biri olan International Maternity and Child Consultant Institute’ den eğitim almıştır. Eğitimini tamamladıktan sonra vaka çalışmaları yapmış ve bir çok bebekle çalışma imkanı bulmuştur. Ayrıca Amerika’daki eğitimi sırasında dünya üzerinde bir çok bebeğin uyku problemlerini analiz edebilme imkanı bulmuştur.
0-5 yaş uyku danışmanı Sinem GERGER AKINAL “Bebek ve uyku” markasını kurarken tek amacı yaygın uyku problemleriyle savaşan annelerin yardımına koşmaktı. Türkiye’de birçok bebek destekle (sallanarak ya da emzirerek, pışpışlanarak, anne-babayla, vb) uyutuluyor ve bu uzun yıllar böyle sürüyor. Bir bebeğin kendi yatağında kendi kendine uykuya dalması hayal değildir.

Bebeklerde doğru uyku alışkanlığını kurmak aslında düşünüldüğü gibi zor değildir. Sinem Akınal anne&babaları bilinçlendirmek için şimdiye kadar İstanbul ve şehir dışında bir çok ilde seminer vermiş ve vermeye devam ediyordur. Ayrıca görsel ve yazılı medyada bir çok yazısını okuyabilir veya katıldığı televizyon programlarını izleyebilirsiniz. Bunların bazıları; Zahide Yetiş Hayata, Merhaba Bebek, Ebru Akel ile Kendine İyi Bak, Biz Bize Programı, Derya Baykal ile Gülümse Hayata, Show Tv Ana Haber, Ntv Ana Haber, vb. dir.
 
International Maternity & Parenting Institute